Skocz do zawartości
Forum

Konkurs "Jak dbasz o zdrowy i piękny uśmiech?"


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Forumowicze,

Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie „Jak dbasz o zdrowy i piękny uśmiech?”. Wystarczy odpowiedzieć na kilka prostych pytań i nagroda może być Twoja! Jeśli pytania stwarzają problem – zajrzyjcie do działu Piękny uśmiech. Oprócz podpowiedzi znajdziecie tam wiele praktycznych porad, jak prawidłowo dbać o zęby, aby były zdrowe, a Twój uśmiech olśniewający!

Nagrody w konkursie:
Za zajęcie pierwszych dwóch miejsc uczestnicy otrzymują zestawy rodzinne składające się z jednej sztuki szczoteczek Sonic, Pro-whitening, My Way Girl i My Way Boy (w sumie 4 szczoteczki) oraz zestaw 5 różnych past Arm&Hammer.
Miejsca od 3 do 10 honorowane są zestawami składającymi się ze szczoteczki Pro-whitening + pasty Enamel Care i Advance White w przypadku kobiet oraz szczoteczki Sonic + pasty Enamel Care i Advance White w przypadku mężczyzn.

Konkurs trwa od 28.01-10.02.2013

Wyniki konkursu ogłosimy w ciągu tygodnia po jego zakończeniu.

Odnośnik do komentarza

Hym.....jeśli mam coś napisać, to to że niesamowicie dbam o zęby i uśmiech! Mój mąż się ze mnie śmieję, że nez szczoteczki i nitki dentystycznej nigdzie się nie ruszę:] ale to fakt! zawsze te moje narzędzia noszę ze sobą! W pracy myję i nitkuję zęby,w sumie 4 razy w ciągu dnia-po każdym posiłku! Mam dzięki temu piękne białe zęby! :]]] Zawsze gdzieś w spodniach, w torebce mam gumy do żucia:] Są super opcją dla mnie, gdy zjem coś szybko....ewentualnie są zamiennikami szczoteczki hehe :D Wizyty u mojego dentysty sa też ważne,raz na 3 mies wybieram się do niego! pamiętajcie, że wizyty u dentysty są bardzo ważne! A sama kontrola nie boli:] nie martwcie się hehe :P I by nie bolało musimy wszyscy bardzo dbać o nasze uzębienie by było piękne!!!! :]
POZDRAWIAM i szerokiego uśmiechu życzę każdemu:]

monthly_2013_02/konkurs-jak-dbasz-o-zdrowy-i-piekny-usmiech_484.jpg

Odnośnik do komentarza

Zęby myję rano i wieczorem, używając na zmianę różnych rodzajów past, od wybielających po ziołowe, starając się wykonywać szczoteczką ruchy wymiatające. Wieczorem na koniec mycia używam waterpik, a następnie robię płukankę z dentoseptu. Dodatkowo w razie konieczności używam waterpik po obiedzie (doskonale oczyszcza kieszonki przydziąsłowe z resztek jedzenia).

Odnośnik do komentarza
Gość kasiafroog

Witam
Higiena jamy ustnej co dla niektórych jest bardzo istotna.
Mój harmonogram czystości buziaka wygląd tak:
rano wstaje szoruje ząbki ok 4 min bardzo dokładnie .Potem dla pewności pukam je płynem do ust i zmykam do pracy.Podczas posiłków w ciągu dnia nie mam czasu zaliczyć toalety więc bardzo często po jedzonku żuję gumę orbit .Po powrocie do domu zjadam obiadek i szoruje swoje cenne ząbki czynność powtarzam przed snem .Taki to harmonogram czystości stosuję codziennie
pozdrawiam Kaśka :)

Odnośnik do komentarza

Myje swoje ząbki i język oraz płukam dobrym plynem do plukania jamy ustnej ,rano i wieczorem ,w ciagu dnia po posiłku żuje gume .... i tak juz rutynowo dzień w dzień .Oraz co pół roku odwiedzam dentyste .Bo zdrowe zeby to uśmiechnięty wlasciciel :)

Odnośnik do komentarza

Staję przed lustrem i patrzę na siebie z nieukrywanym zachwytem - niezła babka, ładna cera, super makijaż i te włosy - bajeczne, uśmiecham się radośnie i......co to ? to lustro chyba oszalało!!! widzę w nim tą niezłą babeczkę ale zęby - jejku!!! żółte, bez połysku z czarnymi plamami i odbarwieniami, jej a tutaj jakaś pusta dziura po zębie, którego dawno już tu nie ma i te ubytki na samym przodzie -nieeeeeee! to nie ja , lustro oszukujesz! A jak to moje zęby? Nigdy się za bardzo nimi nie przejmowałam a skąd miałam na to brać czas - makijaż, kosmetyczka, polowanie na super ciuchy w sklepie a zęby - no przecież ich tak od razu nie widać. Oj tam, no może troszkę o nich zapomniałam ale żeby tak od razu powylatywały, musiały się tak zaraz żółte zrobić, jakieś takie delikatne, mogłyby mnie troszkę bardziej zrozumieć. Ale poczekajcie!, ostatnio ten przystojniak Tomek coś tam o zębach napomknął i więcej do mnie nie zadzwonił? może przez te moje ząbki co? naprawdę? przecież ja taka piękna jestem a ząbki to tylko ząbki. UFFF! Budzę się z krzykiem, cała mokra od potu, jej jak dobrze, że to tylko sen, ale na wszelki wypadek biegnę do łazienki i wyszczerzam się przed lustrem - są UFF! moje zęby - może nie jak z katalogu stomatologicznego i nie jak zrobione ząbki gwiazdy z Hollywood ale moje własne, prawdziwe i całkiem urodziwe. Dbam o nie jak tylko mogę bo wiem, że są niezaprzeczalną ozdobą i wszelkie inne upiększenia przy nich "wymiękają". Szczotkuje je co najmniej 3-4 razy dziennie, rano i wieczorem w domu a jeszcze w pracy (pracuje z ludźmi i higiena jamy ustnej to podstawa) no i prze wyjściem z pracy też bo po tych kawach i herbatach -oj tyle nalotu, że trzeba coś z tym zrobić. Co jeszcze robię dla ząbków - tak normalnie jak wszyscy, no prawie wszyscy - płukanka do zębów koniecznie bo dobra profilaktycznie i nie zaprzeczam, że lubię ten świeży zapach po wypłukaniu ust, jeszcze nici dentystyczne - staram się jak najczęściej z ich pomocy korzystać choć czasami zapominam ale się staram. Jak nie mogę w ciągu dnia zębów umyć to guma bez cukru, mówią, że pomaga no to ją żuję czasami ale nie za często. Co jeszcze z ta moją higieną? dentysta min. 2 razy w roku choć szczerze mówiąc nie przepadam za tymi wizytami ale jak mus to mus i trzeba iść i wtedy moja pani stomatolog ( przesympatyczna) posprawdza co trzeba, oczyści, usunie kamień, uśmiechnie się do mnie i na jakiś czas z ząbkami mam spokój. Jeszcze tylko co jakiś czas wizyty w drogerii, żeby kupić nowe szczoteczki(ja zmieniam raz na miesiąc choć szczerze to nie wiem czy nie za rzadko ale ...) no i jakąś pastę - różne wypróbowuję i zawsze mam taką na wszystkie problemy i taką wybielającą - używam je wymiennie. To wszystko chyba co robię dla swoich ząbków i swojego uśmiechu - dużo czy mało to nie wiem, pewnie można więcej ale ideał to ze mnie żaden w żadnej dziedzinie życie więc i w tym też nie ale nie straszę uśmiechem i nigdy żaden chłopak z randki nie zrezygnował z powodu moich zębów - dobrze, że to był tylko sen!!! Stoję jeszcze chwilę przed lustrem i patrze z ulgą na swoje zęby - kurczę znowu mało czasu i pójdę do pracy bez makijażu - ale to nic - mój szeroki uśmiech, prezentujący białe ząbki zastąpi te malowidła na twarzy - ładny uśmiech to najlepsza ozdoba każdej kobiety ( mężczyzny zresztą też)! więc szczoteczki w dłoń i do roboty bo inaczej koszmarny sen w jawę się zamieni BRRRRR!

Odnośnik do komentarza

Moje szczególne i szczegółowe dbanie o zęby rozpoczęło się wraz z założeniem aparatu korekcyjnego na zęby. Gdy go nosiłam nauczyłam się myć zęby po każdym jedzeniu, a przede wszystkim musiałam używać nici dentystycznej, aby zachować ich higienę. Teraz gdy aparat nie jest mi już potrzebny a moje zęby śnieżnobiałe i proste nie zapomniałam o zabiegach, które powodują, ze moje zęby błyszczą i nie są zagrożone przez osad czy kamień nazębny. Najważniejsze to to, ze myję zęby rano i wieczorem - pozorne nic jednak zapewnia komfort i usuwa nieprzyjemny osad. Po każdym posiłku płukam zęby płynem do ust, aby odświeżyć jamę gębową i zachować zdrowy i świeży oddech. Staram się również nie zapominać o nici dentystyczne j i przynajmniej raz na dwa dni czyszczę nią zęby. Wszystkie te zabiegi nie są wymuszone a właściwie wyćwiczone i sprawiają mi już przyjemność, myślę że warto to uczcić wierszykiem:

Biały uśmiech na twarzy mam,
wtedy gdy kawał opowiadam,
już od początku śmieję się sama,
białych zębów wystaje gama,
Gdy jem coś dobrego to micha się cieszy,
brat wtedy zdjęcie robić mi spieszy,
Bo mam w zębach kawałek czegoś dobrego,
nie uważam tego za coś wielce złego.
Bo już po jedzeniu wypłukam usta,
i dalej będzie ze śmiechem rozpusta!

Białe zęby warto w uśmiechu wystawiać,
Znajomych ciekawą rozmowa zabawiać,
Cudowny uśmiech to do zaufania wrota,
Na pogawędkę od razu przychodzi ochota!
Dlatego rano i wieczorem zęby szczoteczką szoruje,
a gdy je wynitkuje od razu się lepiej poczuje!

Odnośnik do komentarza

Witam,
Przypominamy aby wziąć udział w konkursie należy odpowiedzieć na pytania znajdujące się na stronie: Jak dbasz o zdrowy i piękny uśmiech
Odpowiedzi udzielane na forum nie biorą udziału w konkursie.
Dodatkowo podane adresy mailowe zostały usunięte, ponieważ umieszczanie danych osobowych w tym adresów mailowych jest niezgodne z zasadami forum.
Przypominamy, że na odpowiedzi konkursowe czekamy do 7.02.2013
Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza

SPOSOB NA PIĘKNY USMIECH PODAM WAM:
POGODE DUCHA W SOBIE MAM
I O BIEL ZEBOW CODZIEN DBAM.
ZDROWE DZIASLA, ZEBY BIALE
TO ZASLUGA TUBKI MALEJ.
W NIEJ SIE PASTA MIESCI
CO ME ZABKI CO DZIEŃ PIESCI.
WRAZ ZE SZCZOTKA DBAJA O TO
BY MOJ USMIECH LSNIL JAK ZLOTO
BO ZDROWY USMIECH TO NIE TYLKO ATRYBUT URODY,
OTWIERA ON TEZ WIELE DRZWI I PRZELAMUJE LODY :)

Odnośnik do komentarza
Gość mikirufi

Witam;) Ja myje zęby raz dziennie. Wieczorem. Używam zwykłej szczoteczki do zębów i oczywiście pasy. Zazwyczaj jest to jakas z drobinkami która poprawia kolor zębów. Nitkowanie zostawiam innym.:-P Mam zdrowe ząbki:-D

Odnośnik do komentarza
Gość Natalia B

Moja przygoda ze zdrowymi i ładnymi zębami zaczęła się dopiero nie dawno, co nie oznacza, że wcześniej o nie nie dbałam. Wszystko rozpoczęło się w wakacje, kiedy zapragnęłam mieć biały uśmiech. Kilka dni po odkryciu mojego pragnienia kupiłam paski do wybielania zębów - rezultaty niestety nie były takie jak zakładałam. Zatem moim następnym celem stało się dokładne szczotkowanie zębów. Myje je 2 czasem 3 razy dziennie. Używam do tego oczywiście pasty wybielającej i płynu do płukania ust. Zawsze po posiłku używam nici dentystycznej, dzięki której mogę pozbyć się uporczywych resztek. Od pory kiedy bardziej zaczęłam dbać o zęby mogę szczerze powiedzieć, że ich wygląd się nieco zmienił są bielsze i bardziej błyszczące. Ale nawet jeśli ktoś nie używa past wybielających, to wydaje mi się, że najlepszym sposobem na dbanie o piękny uśmiech jest po prostu zaakceptowanie swoich zębów.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie i rodziny zdrowe to wazna sprawa.Pierwsza zasada ,to po kazdym posilku myjemy zeby.Dobra szczoteczka profilowana i dobra pasta/.Urzywamy tez nic dentystyczna.Masowanie dziasel.Zadnych uzywek w nadmiarze-kawa,herbata no i absolutnie papierosy.Jak najmniej cukru w pokarmach.Jemy duzo owocow ,ktore tez maja w sobie cukier.Raz w roku kontrol u dentysty.

Odnośnik do komentarza
Gość Katarzyna Iskrzak

Przede wszystkim pamiętam o nitkowaniu zębów minimum raz w tygodniu, ponieważ dzęki temu między zębami nie osadza się kamień. Pamiętam także o (u mnie) wybielaniu zębów raz na rok. Robię to paskami wybielającymi, które zamawiam w internecie. Myślę, że szczotkowania zębów nie muszę wpisywać, ponieważ jest to sprawa oczywista, ale staram się także co dwa, trzy dni płukać usta specjalnym płynem,który także zabezpiecza zęby przez bakteriami.

Odnośnik do komentarza

Zęby są moją wizytówką i im bardziej o nie dbam, tym pewniej się czuję podczas spotkań z innymi ludźmi.
W łazience na lustrze mam naklejkę z dokładną instrukcją szczotkowania,; zęby myję po każdym posiłku i trzymam się ściśle profesjonalnych sposobów, również nie skracam czasu szczotkowania. Nie zapominam o wyczyszczeniu języka, podniebienia i wewnętrznej części policzków.
Staram się, by moja dieta była bogata w witaminy i mikroelementy, unikam zaś cukrów i produktów niszczących szkliwo.
Każdy ubytek jest na bieżąco leczony u stomatologa, dodatkowo funduję sobie zabiegi stomatologii estetycznej i profilaktycznej.
Natomiast mój trzyletni synek ma zalakowane bruzdy, a przede wszystkim jest wyedukowany odnośnie higieny jamy ustnej.

Odnośnik do komentarza
Gość Basia1990

Mój sposób na zdrowy i piękny uśmiech to :
1) Szczotkuję zęby 2 razy dziennie po 5 minut.
2) Codziennie używam nici dentystycznej w celu usunięcia płytki nazębnej z przestrzeni pomiędzy zębami i miejsc poniżej linii dziąseł, zanim zmineralizuje i przekształci się w kamień.
3)Ograniczam spożywanie pokarmów bogatych w cukier lub skrobię.
4) Co 3 miesiące odwiedzam stomatologa w celu wykonania profesjonalnych zabiegów oczyszczania zębów i badań kontrolnych.
5) Raz na tydzień szczotkuje zęby pastą wybielającą.

Odnośnik do komentarza

Jak dbam o zdrowy piękny uśmiech. ?
Po pierwsze dbam o swoje zęby. Dbam o to w różny sposób. Staram się szczotkować je przynajmniej dwa razy dziennie. Zdarza się że robię to po każdym posiłku. Rano nawet staram się dwa razy. Najpierw jak wstanę , pozbywam się bakterii z całej nocy , no i oczywiście po śniadaniu. Do mycia zębów używam tylko dobrej szczoteczki( kupuje tylko od znanych i docenianych producentów ) i wymieniam ją co pół roku. Po tym używam też bici dentystycznej , która czyści trudno dostępne miejsca . Po myciu używam też płyny do płukania który niszczy bakterie z całej jamy ustnej i pozwala przywrócić odpowiednie Ph w ustach. Raz na tydzień używam pasty przeciw próchnicy. Oczywiście też dobieram odpowiednią pastę, jeżeli zauważę krwawienie z dziąseł używam pasty przeciw nadwrażliwości. Moja zasada ; dobrze dobrana szczoteczka i pasta to idealny duet do zdrowego uśmiechu. Zawsze też pamiętam o co półrocznych wizytach u dentysty lub kiedy tylko zauważę jakiś ubytek w moim uzębieniu. Nieleczenie i zbagatelizowanie sprawy może doprowadzić do poważnych skutków.
Po drugie : Zmieniłam swój styl życia. przestałam palić papierosy , ograniczyłam picie kawy oraz jedzenia słodyczy. Jeżeli mi się zdarzy wypić kawę to po niej od razu używam gum do żucia.
Zdrowy i piękny uśmiech to nie tylko zęby ale i usta. Dlatego o nich też nie zapominam. Używam codziennie balsamu do us , który pielęgnuje moje usta.
Tak mało a znaczy tak wiele. No i oczywiście staram się znajdować same okazję do uśmiechu ;)

Odnośnik do komentarza

co by nie mówić - zęby to bardzo istotna sprawa i choć czasami nam się wydaje, że to tylko kwestia estetyki ale to nie prawda bo zdrowe zęby to cały zdrowy organizm - pewnie nie wszyscy wiedzą, że chore, nieleczone i zaniedbane zęby mają ogromny wpływ, negatywny oczywiście na nasze serce, więc pilnujmy naszych ząbków aby zdrowe były.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...