Skocz do zawartości
Forum

Czy to trądzik różowaty?


Gość Kamila1983

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kamila1983

Witam.
Mam problem z cerą. Najpierw lekarz zasugerował, że jest to egzema, przepisał maść Elidel, półtora miesiąca później inny lekarz stwierdził trądzik różowaty, przepisał żel Finacea 15%. Mniej więcej od końca września moja twarz narażona jest na \*eksperymenty\* lekarzy. Moja twarz po Finacei uległa jakby pogorszeniu, mam rumień, jakieś wysuszone plamki. Dziś poszłam do trzeciego lekarza, który przepisał mi Metronidazol Actavis 1% krem. (nie mieszkam w Pl.). Zakazał stosowania jakichkolwiek innych kremów, chyba, że punktowo, na bardzo przesuszone miejsca (Decubal Face Vital Cream 18%). Gdy zapytałam czym myć twarz, powiedział, żebym nie myła niczym tłustym, najlepiej wodą z mydłem lub czymś na bazie alkoholu, co wysuszy "pryszcze"... (co spowoduję, że cera nie będzie tłusta). Jestem przerażona!!!!!!!!!!!!!!!!! Chce mi się wyć! Czytałam, że dla cery z trądzikiem różowatym ZAKAZANE są kosmetyki na bazie alkoholu, że trzeba stosować kremy przeznaczone dla cery z TR (ja takie stosuję: Pharmaceris Octopirox, Ziaja krem redukujący zaczerwienienia), myję też twarz emulsją micelarną Cetaphil (też kazał odstawić, bo skoro to emulsja to musi mieć w sobie jakieś tłuszcze). Ja się bardzo boję eksperymentować na mojej twarzy! Powiedział, ze jeśli chciałabym wykonać badanie to musiałby pobrać mi wycinek skóry, a wtedy pozostałaby blizna. Dla mnie to jakiś kosmos, nie wiem co mam robić? Myślałam, że trzeba stosować barierę ochronną dla skóry, która jest przez żel Finacea bardzo wysuszona. Poza tym tu jest klimat wyspiarski i filtry są tez wskazane. Od wczoraj smaruje twarz kremem Decubal Face Vital Cream (dla skóry suchej). Bardzo proszę o pomoc. Chciałabym doprowadzić cerę do stanu w jakim była, zanim zaczęłam używać Finacei...
czy jeśli to nie trądzik różowaty to Finacea mogła trwale uszkodzić moją cerę? Co mam zrobić, żeby ją "naprawić"?
W Pl lekarze zrobiliby mi testy, a tu?
Stąd moja "historia" na tym forum, może ktoś mi pomoże?

Odnośnik do komentarza

Miałam podobny problem lata temu , leczyłam się u dermatologów i to na nic . W końcu po konsultacji z ginekologiem i zrobieniu testów hormonalnych okazało się że to wina hormonów dziś nie ma po tym schorzeniu śladów . Proponuję udać się do ginekologa po konsultacje .

Odnośnik do komentarza

Witam!
Niestety nie ma takiej możliwości, by w ramach porady internetowej odpowiedzieć na pytanie jaka jest przyczyna opisanych przez Panią dolegliwości. Kluczowe jest bowiem obejrzenie zmian podczas wizyty bezpośredniej. Może być to bowiem zarówno trądzik różowaty, wynik alergii, zaburzeń hormonalnych jak i skórna manifestacja choroby ogólnoustrojowej. Przykro mi zatem, ale diagnostyką powinien zająć się specjalista dermatolog. W zależności od szczegółowego wywiadu oraz badania fizykalnego wskazane będzie także wykonanie badań laboratoryjnych, posiewów i ewentualnie wielu innych. Proszę zatem skonsultować się z lekarzem dermatologiem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...