Skocz do zawartości
Forum

Dodatni wynik IgG przy ujemnym IgM a borelioza


smialy111

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzis odebralem wynik robiony pod katem borreliozy oto on P-ciala p/borrelia igG 119,2 AU/ml , anastepny to P-ciala p/Borrelia igM 7,5 AU/ml . W pierszym badaniu wynik dodatni zaczyna sie od 15 w gore. A w drugim badaniu wynik dodatni zaczyna sie od 22 w gore. Moja pani neurolog wyslala mnie na jeszcze inne badania na ktore mosze czekac 3 mce. Te badania maja potwierdzic na 100% obecnosc borreliozy. Nie rozumiem czemu w jednym wyniku stwierdzono chorobe ,a w drugim nie ???? . Czy ktos mial take badania robione???

Odnośnik do komentarza
Gość Gosia198755

Witam doradźcie co to ma znaczyć, odebrałam dziś wyniki Metoda Eliza
wyniki :
1. Borelia Igm mam 63,90 RU/mol pozytywny
wynik negatywny jest podany jako <16<br /> 2. Borelia IgG mam 6, 93 RU/mol negatywny
wynik negatywny jest podany jako <16<br />
Co to wszystko oznacza ? Z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Gość Kasiaaa1234

Witam pomóżcie jak przeliczyć wynik testu na boreliozę:
1. IgM Wynik mam 0,52 pozytywny to wiem
normy:
<0,20 ujemny <br /> 0,20-<0,32 wątpliwy<br /> 0,32=> dodatni
1. IgG Wynika mam 0,01 ujemny
<0,20 ujemny<br /> 0,20=> dodatni

Mam problem jak to przeliczyć te wyniki co mam na jednostki RU/ml ? z góry dziękuje za informację.

Odnośnik do komentarza
Gość Kasiaaa1234

Jestem po długim leczeniu na boreliozę (kilka antybiotyków naraz) i mam wyniki w jednostkach RU/ml, a te ostatnie bez jednostek robiłam w innym laboratorium i stąd było moje pytanie. I co to może oznaczać jak wynik po zakończonym leczeniu po roku czasu od skończenia brania antybiotyku daje utrzymuje się na takim samym poziomie?

Odnośnik do komentarza
Gość Kasiaaa1234

aleś wydumał/a... tyle to się można domyślić, ale ludzie, którzy nie mają pojęcia o danej dziedzinie to się nie powinni udzielać w takie kwestii na forum więc jest duża szansa, ze jakiś specjalista doktor się wypowie. a co do opinii w necie to jest multum dla każdego na ten sam wynik badań, jedno, że zdrowa, drugie, że chora :D więc wiesz jak to bywa w necie... na nfz nie ma co liczyć, bo z nimi to już miałam do czynienia, a do lekarza ILADS mam za prawie 3 miesiące... pozdro

Odnośnik do komentarza

To właśnie tu jest tak samo,jeden może Ci odpowiedzieć co innego niż drugi, każdy wedle swojej wiedzy,a lekarze tu nie odpowiadają...,chociaż zdarza się ,że jeden lekarz też mówi co innego niż drugi...,życie.
Tu na forum , nie odpowiesz źle ,odpowiesz też źle,nie dogodzi się nikomu;)

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...