Skocz do zawartości
Forum

Poziom glukozy


Gość star18

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 18 lat i jestem dziewczyną. Nie mam jeszcze zdiagnozowanej cukrzycy, czekam na badania. Choruję na niedoczynność tarczycy i hashimoto.
Mam pytanie odnośnie poziomu glukozy. A mianowicie dziś rano na czczo miałam 146 a tego samego dnia później po posiłku 128. Czy to normalne? Po posiłku cukier nie powinien wzrosnąć?

Odnośnik do komentarza

Witam!
Podane wartości glikemii zdecydowanie są podwyższone! Przede wszystkim proszę jednak pamiętać, że do rozpoznania cukrzycy konieczne jest oznaczenie poziomu glukozy w osoczu krwi żylnej! Jeśli zatem podane wartości pochodzą z glukometru, to właściwie są niemiarodajne. Na pewno jednak są one podstawą do wykonania badań laboratoryjnych, w tym oznaczenia poziomu glukozy na czczo i w zależności od wyniku ewentualnie także testu obciążenia glukozą 75 g.
Jeśli jednak podane wartości są oznaczeniami laboratoryjnymi, oznacza to, że choruje Pani na cukrzycę!

Odnośnik do komentarza
Gość mama słodkiego

taki poziom cukru jest w normie o ile pomiaru dokonano glikometrem proponuję parę pomiarów rano na czczo i wszystko się wyjaśni na plus oczywiście i proszę pamiętać o dokładnym myciu rąk przed badaniem brak mycia upośledza wynik o +- 40 stopni sprawdziłam na własnym dziecku więc wiem o czym piszę ja sama robię mu pomiary oraz liczę dietę liczygramem na razie ma super cukry 70- 145 jeśli podje to wiadomo ale to nie często mu się przytrafia teraz jest na pompie i bierze nowo rapid wspomagam go też monavie i jestem dumna z takich wyników no i zmuszam syna do wysiłku to też skutecznie obniża odczyty mam cel dać cukrom tak popalić by się nie miały do czego przylepić cha cha cha głupie ale działa pozdrawiam wszystkich walczących z chorobą oraz ich nadmiernie obciążone pociechy...

Odnośnik do komentarza

Wynik o którym napisałam wyżej wykonałam bez leku który biorę wieczorem (nie wiem czy mogę pisać nazwę, w każdym razie jest to chyba metformina, biorę ją tylko wieczorem). Już od paru lat miałam cukry na czczo około 100-115, nie spodobało się to lekarce, dlatego przepisała mi ten lek. Dokonywałam też kilku pomiarów podczas brania tego leku, na czczo i niestety wyniki są takie (pomiarów dokonywałam co jakiś czas, nie codziennie): 99, 101, 109, 115, 111, 108, 106, 107, 102, 100 a niedawno też 133 i 132... Co to oznacza?
P.S. Pomiary wykonywane glukometrem, na czczo.

Odnośnik do komentarza

To jest znakomity wynik
wynik powinien być w granicach 85-90 do 120
Po posiłku może być niższy z uwagi na fakt zjedzenia posiłku co spowodowało nadmiar wyrzuconej insuliny

Badania takie rób co kwartał jeżeli masz w rodzinie osoby chore na cukrzyce a co pół roku dla pewności a jeżeli nie masz takiej osoby
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

~gość11
Witam mam pytanie czy mam się martwic wynikami badan? Glukozy na czczo jest 112,6 mg/dl a 2 godz po posiłku 100,8mg/dl dodam ze jestem mężczyzną i mam 32 lata.Czy zrobić ponowny test?

Witam!
Podany przez Pana poziom glukozy na czczo wskazuje na stan zwany "nieprawidłową glikemią na czczo". Ze względu na ten nieprawidłowy wynik wskazane jest wykonanie OGTT czy doustnego testu obciążenia glukozą 75g. W tym celu proszę skonsultować się z lekarzem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...