Skocz do zawartości
Forum

Afty na opuszce dwunastnicy


ewkak45

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie, przygotowuję się do operacji w związku z czym zlecono mi serię badań, jednym z nich jest gastroskopia, którą właśnie dziś wykonałam, chciałabym prosić o interpretację mojego wyniku, który brzmi : Przełyk bez zmian. Wpust ścisły o prawidłowym napięciu. Jeziorko śluzowate odbite, bez przebarwień. Dno i trzon żołądka prawidłowe, śluzówka różowa, niepogrubiała.. W antrum błona śluzowa gładka, przekrwiona. Odźwiernik zwarty. Opuszka dwunastnicy kształtna, pokryta płaskimi aftami. Część dalsza dwunastnicy niezmieniona. Wn. Gastro et bulbopathia. Test HP (+)
Rozpoznanie : K 29 zapalenie żołądka i dwunastnicy
Proszę o zinterpretowanie tego wyniku, bo jako laik nie wiem co o nim myśleć...niepokoi mnie zwłaszcza ten łaciński wpis Gastro et bulbopathia...z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza

odebrałam kolejne wyniki...krew i mocz...jestem zaniepokojona, bo kilka jest poza normą, np. w badaniu płytek krwi wykazało za niski wskaźnik anizocytozy płytek i za niski wskaźnik dużych płytek, poza tym troszkę za dużo glukozy w surowicy, w badaniach lipidowych mam za mało cholesterolu HDL a za dużo trójglicerydów, kortyzol w surowicy rano też jest za duży bo norma wynosi do 536 a ja mam 561 no i erytrocyty w moczu...czy takie wyniki mogą mnie zdyskwalifikować z zabiegu, któremu mam się poddać w najbliższym czasie? i jeszcze to zapalenie żołądka i dwunastnicy....proszę o odpowiedź...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...