Skocz do zawartości
Forum

Łuszcząca, czerwona plama na szyi po zacięciu się


box.mann

Rekomendowane odpowiedzi

Od ponad 7lat męczę się z jakąś niby łuszczycą. Nigdy w życiu na nic nie chorowałem. To się stało w Italii podczas zamieszkiwania przez rok. Codziennie chodziłem na plażę i kilometrami potrafiłem łazić brzegiem mając stopy w wodzie. Pewnego dnia zaciąłem się przy goleniu w okolicy krtani. Zaczęło się. Dziś mam czerwoną plamę wielkości 4-5cm x 3cm. Plama swędzi, czasami szczypie. Gdy jej niczym nie posmaruję - rano mam skórę strasznie suchą. Jak jakiś strup. Plama ma biały nalot w postaci białego proszku. Gdy ją podrapię - łuszczy się jak łupież. Lekarze próbowali już wszystkiego. Całość zaczęła się przenosić. Zaczęło się od paznokci. Drapałem to odruchowo - i teraz mam niby grzybicę paznokci. Nie wszystkie! Tylko te którymi drapałem ranę! Rana ta potrafi TYĆ! Napisałem celowo TYĆ - bo, jeśli przez np. tydzień jej nie szoruję np. czymś twardym - skóra robi się jakby podwójna, potrójna. Po prostu "grubnie". Całość zaczęła przenosić mi się za uszy! Za lewym uchem - od "drapania" paznokciami zaczęło robić się to samo! Przez kilka lat byłem chyba 1000 razy u dermatologów itp. Mam już dość. Notuję wszystkie wydatki w komputerze. Na leczenie od 2005r wydałem już 10tys.zł ! Tyle kosztowały wszystkie maści, leki i cała reszta. Nic to nie pomogło! Czy mogę operacyjnie usunąć tę plamę ?? Ile to może kosztować? Wyciąć - wstawić inny naskórek i dowiedzenia! Plama poszerza się rocznie o 5 - 7mm! Boję się że za 20lat będę miał taką twarz. Co robić?

Odnośnik do komentarza
Gość marteczka86

Mam podobny problem..od zaciecia na ręku pojawiły sie czerwone plamy podobne do łuszczycy,przeszło na drugą rękę i na plecy,,diagnoza lekarza brzmiała: liszaj płaski spowodowany jakimś czynnikiem alergicznym.Lekarz dermatolog przypisał maść Novate 0,5mg na recepte ok. 6zł,systematycznie smaruję i zanikają także polecam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...