Skocz do zawartości
Forum

Dyskopatia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam nadzieję, że dobrze trafiłam. Mam problem od ok 2 lat z bólem kręgosłupa w górnej jego części, Po wykonaniu rtg okazało się, że mam:
Alordoza szyjna, dyskopatia C3-C6. Im więcej czytam na temat dyskopatii, tym bardziej jestem przerażona. Proszę o jakieś informacje na temat owej choroby w moim przypadku, czy to poważnie wygląda? Zwłaszcza, że na odcinkach C3-C6. Czego powinnam unikać- biegania, tańca (zajmuję się tym trochę). Na wizytę do lekarza muszę niestety chwilę poczekać. Dodam tylko, że mam 20 lat

Odnośnik do komentarza

Musisz wzmacniać mięśnie przykręgosłupowe, dokończyć diagnostykę i zrobić Rezonans Magnetyczny kręgosłupa, pracować nad sylwetką - właściwe krzesło, właściwa postawa podczas pracy/nauki. Poszukaj kontaktu z terapeutą który nauczy cię jak ćwiczyć w domu. Może specjalista z zakkresu terapii McKenziego.
Podaruj sobie wszelkiej maści kręgarzy, cudotwórców i jarmarcznych kuglarzy, szczególnie gdy rzecz dot. odcinka szyjnego. To towarzystwo działa na granicy faulu.
Skoro biegasz i tańczysz, rozumiem, że nie masz nadwagi. W okresie nasilenia dolegliwości, ogranicz aktywność. Dawkuj sobie wysiłek w oparciu o odczuwalny komfort fizyczny. Z pozycji forum trudno coś doradzić.
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...