Skocz do zawartości
Forum

Biegunki i trudności z oddawaniem stolca a hemoroidy


Gość lyjna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,czy ktoś może spotkał się z taką sytuacją.Od kilku miesięcy mam bez powodu wolne stolce.monitorowałam swoją dietę i nie widzę w niej problemu.zresztą od nowego roku przeszłam na dietę niskokaloryczną i niskotłuszczową i nadal mnie nawiedzają,a laremid moim najbliższym przyjacielem. niestety od jakiegoś czasu mam problem przy wypróżnianiu-szczypie przy wolnym stolcu,a przy normalnym to jakbym żyletki próbowała wydalić lub skorupy ze słonecznika.krew się oczywiście pojawia,choć raczej śladowo-jasnoczerwona.nie mam innych objawów hemoroidów, czuję się dobrze poza wizytami w wc.
kupiłam czopki na tego typu dolegliwości i jest chwilowo jakby lepiej,ale po odstawieniu problem wrócił.
czy ktoś wie co może być przyczyną takiego stanu rzeczy?

Odnośnik do komentarza

a miałaś robiona kolonoskopię? Bo przy takich objawach wydaje mi isę to najlepszym rozwiązaniem. Może masz zespół jelita nadwrażliwego i stąd te biegunki . Krew na papierze mogła pojawić się po pęknięciu odbytnicy co się czasem zdarza przy biegunkach

Odnośnik do komentarza

nie nie robiłam jeszcze. ale podejrzewam, że to nieuniknione niestety. ta krew nie jest po biegunkach...choć niewykluczone,że stan zapalny jest ich pochodną,są strasznie żrące. to tak jakby ranki się próbowały zasklepić a na drugi dzień znów są rozrywane. w tej chwili jak już czuję jak w brzuchu mi się przewraca (i robi mi się niedobrze jak przy zatruciu) to czasami nie czekam na ciąg dalszy tylko od razu laremid i wszystko wraca do normy, bo jak mam iść do wc to już mi się słabo robi.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Opisane przez Panią objawy wskazują na dwa problemy, tj. biegunkę i dolegliwości obserwowane podczas defekacji. Biegunka może być wynikiem zespołu jelita drażliwego, pasożytów, zapaleń jelita i wielu innych schorzeń. Ból i ślad jasnoczerwonej krwi to zaś najprawdopodobniej objawy choroby hemoroidalnej lub szczeliny odbytu. Obydwa problemy wymagają dokładniejszej diagnostyki i ustalenia konkretnej diagnozy. Koniecznie proszę zatem skonsultować się z lekarzem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...