Forum Zdrowie

Jaki jest właściwy poziom cukru we krwi?

DorotaMaria

DorotaMaria

WITAM
CHCIAŁABYM SIĘ DOWIEDZIEĆ JAKI JEST WŁASCIWY POZIOM CUKRU W KRWI NA CZCZO PONIEWAŻ NIE MOGE UZYSKAC W INTERNECIE WŁASCIWEJ INFORMACJI. DZIŚ MIERZYŁAM SWÓJ CUKIER NA CZCZO GLUKOMETREM I ON WYNOSIŁ 108mg/dl MARTWI MNIE TO I CHCIAŁABYM SIE DOWIEDZIEC CZY TO DOBRE DLA MOJEGO ZDROWIA W WIEKU 50 LAT , PRZEJMUJE SIE TYM DLATEGO GDYZ MOJA MAMA MA CUKRZYCE I BOJE SIE ŻE TO MOZE BYĆ DZIEDZICZNE BARDZO PROSZE PAŃSTWA O ODPOWIEDZ

90306 dorotamaria Kobieta, 52 lata, kielce
Ron

Ron

Hello, Doris. Wg. mnie wynik jest w normie ale w górnej granicy normy. Mam taki chytry plan. Weź 12 pln, idź do punktu gdzie pobierają krew i zrób sobie badanie. Obok wyniku dostaiesz też normatyw i wszystko będzie jasne,...
Porycznik Borewicz.

89846 ron Mężczyzna, 57 lat, Katowice
Lek. Izabela Ławnicka

Lek. Izabela Ławnicka

Odpowiedź eksperta

Witam!
Po pierwsze proszę pamiętać, że pomiary glukometrem nie są miarodajne, a w każdym przypadku stwierdzenia nieprawidłowych wartości wskazane jest wykonanie badania poziomu glikemii z krwi. Jeśli wynik z krwi będzie taki sam, będzie to wskazywało na nieprawidłową glikemię na czczo. Według kryteriów Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego górna granica normy to 99 mg/dl. W przypadku stwierdzenia wartości między 100 a 125 mg/dl wskazane jest wykonanie doustnego testu obciążenia glukozą 75 g.

87200 lek-izabela-lawnicka Kobieta, 27 lat, Lublin
Zamknij

Wypełnij swoje dane

Ryzyko schorzeń często zależne jest od płci, wieku i wykonywanego zawodu

Wiek determinuje zarówno ryzyko schorzeń, jak i rodzaj leczenia

Dzięki informacji o Twojej lokalizacji i ubezpieczeniu, będziemy mogli zaproponować Ci najlepszych specjalistów i kliniki zajmujące się Twoim problemem

-

Dane kontaktowe potrzebne są nam do powiadomienia Cię o odpowiedziach specjalistów

Akceptuję regulamin zadawania pytań.
Cofnij