Skocz do zawartości
Forum

Drżenie rąk


Gość kamil.p

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, mam 17 lat i mam problem drżenia rąk.
Bardzo często i już od dawna pojawia się problem drżenia rąk, który staje się już nieco krępujący, ponieważ coraz więcej osób zwraca mi uwagę, gdy się im przyjrzy. Nie jest to szczególnie mocne drżenie, jednak dostrzegalne. Nie wiem czym jest ono spowodowane - co prawda prowadzę dość niezdrowy tryb życia, dużo pozycji siedzących, nieregularny sen, stres..
Prosiłbym o jakieś informacje, zalecenia itp.

Pozdrawiam, Kamil

Odnośnik do komentarza

Witam:))
Od najmłodszych lat mam problem z drżeniem rąk. Niestety z roku na rok ten problem się nasila. Obecnie nie jestem w stanie nawet trafić w kratke w zeszycie. Leżałam w szpitalu z powodu zaburzeń czucia w nodze (lekarze polecili łykać mi witaminki), neurologowie też mi nie potrafia pomoc. Próbowałam przyjmować leki na to, drżenie ustawało ale 24 h chodziłam po ścianach wiec musiałam lek odstawić :(. Powiedzmy szczerze mam dużo stresów ale jeśli mam to od najmłodszych lat czy to może być nerwica? Do tego mam częste zawroty głowy, mdleje.
Proszę Was o pomoc, bo ja już naprawde nie wiem co mam z tym zrobić..

Odnośnik do komentarza

Witam!
Drżenie rąk najczęściej występuje na podłożu emocjonalnym. Innymi przyczynami dolegliwości mogą być zaburzenia hormonalne, zaburzenia metaboliczne, czy choroby układu nerwowego. Konieczne jest pogłębienie diagnostyki. Proszę udać się do lekarza rodzinnego, który po zbadaniu wystawi skierowanie do odpowiedniego specjalisty.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...