Skocz do zawartości
Forum

Opuchniecie ust i górnej powieki


Gość korpal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj wieczorem mojej dziewczynie nagle opuchły usta i prawdopodobnie lekko opuchla powieka (tak to wyglądało-małe zgrubienie przy powiece). W tym tygodniu uda się do alergologa na testy ale chciałbym zapobiec ewentualnym problemom do tego czasu, bo nie wiemy co było przyczyną tej opuchlizny, to był dzień jak każdy inny, jadła to co przeważnie. Nabawiliśmy się sporo strachu bałem się że zacznie mieć duszności albo opuchnięte gardło, na szczęście po jakimś czasie przeszło. Co mogę jej podać zanim lekarz postawi diagnozę? Jakieś leki przeciwhistaminowe np. loratan?

Odnośnik do komentarza

Twoja dziewczyna może brąć wapno i zyrtec albo alertec, który nie jest na receptę. Tylko, że jeżeli jest w trakcie testów to nie powinna brać niczego bo może to zafałszować wyniki.
Piszesz ze to był dzień jak co dzień, a co Ty jadłeś albo piłeś? Całowaliście się? Nie wiem czy to prawda ale kiedyś czytałam gdzieś o przypadku kiedy to chłopak zjadł masło orzechowe a potem całował się z dziewczyną, która miała alergię na to orzechy i ten pocałunek wywołał reakcję alergiczną

Odnośnik do komentarza

Nie jadłem też nic "nowego", kupiłem jej loratan i na noc weźmie, przed testami oczywiście odstawi, żeby wyniki były poprawne, jedyne podejrzane rzeczy wczoraj z którymi miała kontakt to sok malinowy który powinien stać w lodówce i mógł się zepsuć albo płyn do demakijażu (co prawda wcześniej go też używała). Czytałem też że czasem opuchlizna jest wynikiem wahań hormonalnych, ona bierze tabletki anty, wczoraj zaczęła kolejne opakowanie, i wyjątkowo w 6 dniu przerwy miała krwawienie (przewaznie ma 4-5 dni) może to też jest jakoś ze sprawą powiązane. Dziś dotychczas jest wszystko ok, nie ma ani "gulki" koło powiek ani spuchnietych ust.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Opisany objawy mogą być związane z reakcją alergiczną. W tej sytuacji słusznym wydaje się być wykonanie testów alergicznych. Warto pamiętać, że pacjentka nie powinna być pod wpływem leków antyhistaminowych podczas testów. O czas odstawienia należy zapytać specjalistę, który będzie przeprowadzał badanie. Raczej mało prawdopodobne, że dolegliwości wystąpiły na skutek przyjmowania antykoncepcji hormonalnej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...