Skocz do zawartości
Forum

Jadłowstręt i bóle brzucha po odchudzaniu


Gość Stanislaw

Rekomendowane odpowiedzi

Zwracam się z ogromną prośbą, /POMPCY/
Rozkładam ręce do Boga bo już nie wiem co mam robić.
Moja żona 38lat, od kilku tygodni chodzi po lekarzach. Nikt nie traktuje nic poważnie.
Sami podejmujemy rożne badania bez skierowań.
Żona odchudzała się w ciągu miesiąca z 64kg. na 54 kg. Był spokój ze zdrowiem.
Teraz ma jadłowstręt od kilku tygodni. Płacze przy jedzeniu, lecz jeść musi bo zżuci na wadze.
Luźne stolce, narzeka na bule w mostku po każdym posiłku. Ostatnio coś wspomina na temat bólu brzucha.
Lekarze gastrolog ostatnio porozmawiał z żona i skierowanie na usg za jakiś tydzień.
Nie czekaliśmy tylko szczegółowe USG prywatnie następnego dnia w klinice i nic nie stwierdzono
Byliśmy na dodatkowym badaniu kał i krwi nie zleconym przez gastrologa.
Co można powiedzieć na temat tych wyników, czy to nowotwór jelita, pod jakim kontem zacząć poszukiwania, leczenie itp. Gastrolog poszedł na urlop na cały styczeń.

Co robić?
3 C59 / Odczyn Biernackiego 5 mm/h
9 Morfologia krwi obwodowej
/ WBC 7.06 10^3/uL
/ RBC 4.09 10^6/uL
/ HGB 12.4 g/dl
/ HCT 37.5 %
/ MCV 91.7 fL
/ MCH 30.3 pg
/ MCHC 33.1 g/dL
/ PLT 202 10^3/uL
/ RDW-SD 41.5 fl
/ RDW-CV 12.3 %
/ PDW 19.4 fL
/ MPV 13.7 fL
/ P-LCR 56.1 %
/ PCT 0.28 % 0,
180 A21 / Badanie kalu na pasozyty
wynik badania kalu W BADANYM
c.d. MATERIALE JAJ
c.d. PASOZYTÓW I CYST
c.d. LAMBLII
............. NIE WYKRYTO
181 X13 / Kal w kierunku Lamblii
met. immunoenzymatyczna UJEMNY
183 A17 / Kal na krew utajona DODATNI

Odnośnik do komentarza

Może odezwie się specjalista ale jako laik mogę stwierdzić,...
1. Jeżeli Twoja sugestia idzie w kierunku raka jelita grubego to chyba się mylisz. Jedną z cech podstawowychw tym przypadku są uporczywe zaparcia.
2. Wynik OB nie wskazuje na to aby był jakiś stan zapalny w organiźmie.
3. Krew utajoną w kale, aby wynik był wiarygodny, należy zrobić trzy razy. Co ważne, przed badaniem, dzień wcześniej należy unikać mięsa. Krew w kale może oznaczać np. że pacjent ma hemoroidy lyb może oznaczać, że pacjent ma kłopoty z żołądkiem-afty, nadżerki z krwawymi wybroczynami, itd. Takim przypadkom towarzyszą jednak bóle żołądka, nadkwaśność, itd.
4. Badanie USG w przypadku żołądka jest mało miarodajne. Należy wykonać gastroskopie.
5. Wyniki warto uzupełnić o badanie tarczycy TSH, to może być związane z utratą wagi oraz, do czego zawsze zachęcam, badanie na obecność wirusa HCV. Jeżeli ma kłopot z wątrobą to mogą być kłopoty z jedzeniem i biegunkami. Po za tym zwykle jest ucisk pod prawym łukiem żebrowym.
Niestety, na tym moje sugestie się kończą. Oczywiście, zachęcam do dalszego kontaktu z lekarzem .

Odnośnik do komentarza

Byliśmy u gastrologa w grudniu, tępy pacan nie lekarz. Kazał zrobić badanie krwi i usg, omówił nas za miesiąc. Człowiek zdechnie zanim przyjdzie kolejka na następna wizytę na której zleci badanie kał. Sami wszystko dawno zrobiliśmy, bez zleceń debila.
Żona odchudzała się sama dietą 1000- kalorii, ale to było jakieś 7 miesięcy temu.
Ja to tylko nadmieniłem i nie sądzę, że to ma jakiś związek z krwią w kał.
Postanowiliśmy jechać na prywatną kolonoskopię. Nie będziemy czekać na porady debila który zwie się gastrologiem i przychodzi do pracy tylko po to by odbębnić dniówkę. Załatwiliśmy sobie skierowanie oczywiście bez pieczątki NFZ. Żona jest za młoda i nienależny się za darmo. Tak powiedział lekarz rodzinny który wypisywał skierowanie. Gastrolog oczywiście na urlopie.
Polska to kraj złodziei, płaci człowiek ZUS i cóż z tego. Prywatnie nawet bez skierowania nie przyjmą.

Odnośnik do komentarza

Stanisław, skierowanie jest potrzebne, zawsze, bez względu na to czy prywatnie czy państwowo.
Badanie kału jest tanie, zrócie to trzy razy, dzień po dniu.
Wcześniej pisałem ale przypomnę. Gdyby krwawienie było z żołądka, musiał by mieć wyraźne problemy z żołądkiem. Bóle, uczucia pieczenia, pogorszenie samopoczucia po owocach, ciemnym pieczywie, itd.
Problemy z jelitem grubym, zgodnie z Twoją sugestią,...
Osoby cierpiące na chorobę nowotworowe mają uporczywe zaparcia z okresami biegunek.
Krwawienie z kiszki stolcowej to mogą być hemoroidy, z tym, że odczuwalny jest ból, pieczenie podczas wypróżniania.
Podane wyniki ALT, ASP są tak dobre, że nie wskazują na marskość, nosicielstwo wirusa C, itd.
To tyle, na mój laicki łeb,...:-)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...