Skocz do zawartości
Forum

Złamanie trzonu kości udowej


Gość keczemot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
6 stycznia 2012 roku uległem wypadkowi komunikacyjnemu. W wypadku tym doznałem złamania trzonu kości udowej prawej. Została mi założona płyta AO przykręcona 12 śrubami. Po operacji w miejscu szwów zrobiła się przetoka ropna z której wypływała posocznica. W czerwcu został zrobiony rentgen i wykazał zapalenie kości. Skierowano mnie do innego szpitala, gdzie wyjęto płytę i zastosowano aparat Konzal oraz antybiotykoterapię. 12 lipca miała miejsce ta operacja. Bakteria zniknęła ( jak się okazało był to gronkowiec złocisty ) po okołu 2 miesiącach co wykazały badania OB i CRP. Pisząc te pytanie 10 stycznia chciałbym się dowiedzieć ile trwa zrastanie się kości w takim przypadku. Posiadam aktualne zdjęcia rentgenowskie:

udo

udo2

Bardzo proszę o odpowiedź bo już nie mam pomysłów co dalej z tym robić. Niech ktoś chociaż powie mniej więcej ile to jeszcze może potrwać i oceni czy jest bardzo źle, czy nie najgorzej czy może dobrze. Czekam z niecierpliwością!

Odnośnik do komentarza
Gość Marcelus Walles

Cześć . bardzo potrzebuje waszej pomocy . 6 tygodni temu złamałem nogę a dokładnie trzon kości udowej bliżej kolana ale nie w kolanie. Miałem operację w której do kości udowej na całej długości wsadzili mi lekarze taką dużą szynę na końcu w kolanie przymocowaną śrubami. Byłem na kontroli po 6 tygodniach i lekarz powiedział że się kość zrasta i dał mi termin za kolejne 6 tygodni. W tym czasie kazał mi robić 2 ćwiczenia i mogę stawać na nodze 50% swojej wagi. Problem polega na tym że często w domu chodziłem o jednej kuli lub bez utykając i nic się nie działo do dziś kiedy trochę noga zaczęła mnie boleć w miejscu złamania przy stawaniu. Czy mogłem tą kość znowu złamać z tą szyną w środku? Czy boli mnie noga bo ją nadwrężyłem?? Pomóżcie bo jestem załamany na samą myśl że 6 tygodni chodzenia o kulach poszło się pierniczyć skoro złamałem ją jeszcze raz. Pomóżcie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...