Skocz do zawartości
Forum

Polypus inflamma torius sine dysplasia


Gość co...me

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,
podczas kolonoskopi kolonoskop wprowadzono do kątnicy i końcowego odcinka jelita krętego 10cm.Kątnica zbadany odcinek jelita krętego i wstępnica bez zmian. Zagięcie watrobowe poprzecznica zagięcie śledzionowe zstępnica bez zmian. W esicy dwa polipy 3mm wycieto kleszczykami 6 mm wycięto go petlą do bad histo-pat W odbytnicy 2mm poli wycięto go kleszczykami. żylaki odbytu II
Rozpoznanie Polipy esicy. Polip Odbytnicy.Żylaki odbytu II.
Dzisiaj odebrałam wyniki
Polipy Esicy
rozpoznanie Adenoma (Duo) Tubulo-Villosum Cum Dysplasia Gradu Minori.
Polip Odbytnicy
rozpoznanie Polypus Inflamma Torius Sine Dysplasia
Prosze o informacje dotycząca tych polipów ,czy sa bardzo niebezpieczne i czy powinnam profilaktycznie za 6msc zrobic kolejna kolonoskopię.
Nigdy nie miałam bólu brzucha ,krwawień , .Badanie wykonałam w zwiazku z tym ,ze półroku temu zmarła moja mama w wieku 64 lat miała nowotwora jelita grubego nieoperacyjnego Miała zrobioną stomię (2 msc tylko żyła po stomi). 4 lata temu moja babcia 83 lata tez miała tego nowotwora ,ale go usunieto i ma stomię..Oczywiscie udałam sie do lekarza genetyka i zlecił mi profilaktyczne badania co 2 lata usg macicy ,jamy brzusznej,(wyniki dobre)oraz kolonoskopie -co też uczyniłam .. Próbki krwi nie pobrał bo stwierdził ,że tu nie ma podłoza genetycznego. A jednak były polipy, więc prosze o dokładny opis

Odnośnik do komentarza

Witam!
Tłumaczenie rozpoznania brzmi:
Polip esicy - gruczolak cewkowo-kosmkowy z dysplazją niskiego stopnia. Jest to nowotwór łagodny wywodzący się z komórek gruczołowych.
Polip odbytnicy - polip zapalny bez cech dysplazji.
Z wynikiem badania powinna Pani udać się do lekarza prowadzącego. Najprawdopodobniej zalecona zostanie okresowa kontrola.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...