Skocz do zawartości
Forum

Czy mosty niszczącą zęby?


Rekomendowane odpowiedzi

Noszą aparat ortodontyczny, a po jego ściągnięciu będę sobie uzupełniać uzębienie. brakuje mi dwóch zębów, trójek. Moja ortodontka oczywiście poleca mi implanty, jednak są one drogi i właściwie mnie na nie nie stać, dlatego zdecydowałam się na mosty. Jednak ona ciągle namawia mnie na implanty, argumentując że mostami sobie zniszczę zęby i będą nietrwałe. Czy to prawda? czy mosty są takie złe?

Odnośnik do komentarza

Wszystko zależy od tego, czy trafisz na naprawdę dobrego stomatologa, który w dodatku będzie współpracował ze zdolnym technikiem protetyki stomatologicznej. Są takie "ekskluzywne" praktyki stomatologiczne, gdzie nie potrafią porządnie założyć plomby, nie mówiąc o leczeniu kanałowym przeprowadzonym z należytą starannością, a cóż dopiero mówić o koronach i mostach? I nie jest to moja złośliwość, tylko wnioski z rozmów z zaprzyjaźnionymi stomatologami oraz pacjentami, którzy w ramach pobocznych wątków skarżyli mi się na swoją krzywdę doznaną w gabinetach stomatologicznych. W podobnych placówkach stawiają na implanty, ponieważ to dla nich prostsze i zarazem bardziej opłacalne!
Aby założyć most należy przyległe zęby oszlifować pod założenie koron, a więc w pewnym stopniu uszkodzić bez względu na to czy były uprzednio leczone kanałowo, czy nie, jednak dobrze wykonane wypełnienia tego typu są z założenia bardzo trwałe i o wiele tańsze od implantów. Przejściowo może dokuczać Ci nadwrażliwość zębów, ale na to używa się odpowiedniej pasty. I witaj w klubie!

PSALM 91

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...