Skocz do zawartości
Forum

Brzydki zapach z ust a próchnica


Rekomendowane odpowiedzi

powiem ci że akurat jak coś zjem to właśnie nie czuć tego zapachu i nie mam nieprzyjemnego smaku tylko zawsze jak umyję zęby, nie odzywam się i zaschnie mi w ustach, rano oczywiście i jakiś czas po jedzeniu jak już to wszystko mi sie tam ułoży i znowu jestem głodna i czuje taki niesmak. Dodam że mam taki biały język jak palacze. A od wczoraj od razu po przebudzeniu piję szklankę zwykłej wody i czuję się lepiej i zaczełam jeść jabłka i też nie jest źle. Myślę, że to jednak od tych zębów bo to w końcu bakterie się tam zbierają. Gdyby nie one to by nie było próchnicy. A i nie jest z nimi źle bo ubytki są malutkie tylko w jednym obecnie leczonym ząbku był całkiem spory ubytek ale już zakańczam niedługo jego leczenie i zaczynam następnego. Mam nadzieje, że jak już je wylecze będzie lepiej ;)

Odnośnik do komentarza

Lub, jest to problem złożony. Być może masz nadkwaśność żołądka co w połączeniu z ostrą dietą może dawać taki efekt. W przypadku gdyby problem miał źródło w żołądku objaw powinien się nasilać gdy jesteś głodna. Obok prawdopodobnych przyczyn które wymieniłaś, możesz mieć grzybicę w jamie ustnej. O to wcale nie jest trudno gdy np. korzysta się z fast foodów, itd

Odnośnik do komentarza

Nie stosuje żadnych diet i nie jem fast foodów. Takie rzeczy to tylko sporadycznie raz na bardzo długi czas ; p. Ale pytanie chyba już mogę zamknąć. Wyczytałam na kilku stronach wypowiedzi specjalistów i różnych lekarzy i okazało się że dużo pomóc może zielona herbatka ;D I co ? wypiłam dwie. Jakie efekt ? Bardzo dobry. Nastawienie na dalsze stosowanie ? Optymistyczne. I było jeszcze podkreślone, że jeżeli to problem z żołądkiem to herbatka nie pomoże, ale jednak. Oczywiście nie wszystko od razu, ale usunęłam dodatkowo ten nalot z języka i już nie mam ani gorzkiego ani nieprzyjemnego smaku ; ). Ale dziękuję, że starałeś mi sie pomóc ;)

Odnośnik do komentarza
Gość dentofobek

Myj żeby co najmniej 2razy dziennie, dobrze czyść szczególnie przestrzenie międzyzębowe przydatna może tu być nitka dentystyczna albo specjalne szczoteczki do przestrzeni między zębami. Staraj się też czyścić język szczególnie z tyłu bo tam zalega najwięcej bakterii..
Płyny do płukania jamy ustnej i żucie gumy 5-10 min po posiłku też jak najbardziej wskazane

Tekst linka

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...