Skocz do zawartości
Forum

Guzki Schmorla w trzonach kręgowych


Gość j...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dziś dostałam wyniki badania RTG kręgosłupa odczuwam ból w nogach przy chodzenia więc postanowiłam wykonać takie zdjęcie i udać się do lekarza. Opis jest następujący:

Guzki Schmorla, oraz drobne osfeofity krawędzi przednich i bocznych trzonów lędźwiowych.

Co w takiej sytuacji uczyni lekarz? potrzebna jest operacja czy możliwe jest leczenie farmakologiczne lub zastrzyki?

Odnośnik do komentarza

KRĘGOSŁUP,

Witam serdecznie, mam pytanie o interpretację wyników po rezonansie magnetycznym;
Wynik z dnia 21.11.12r.

Guzki Schmorla w trzonach kręgowych pogranicza piersiowo -lędźwiowego.
Pośrodkowo-lewoboczna przepuklina jądra miażdżystego L1/2 uciskająca worek oponowy od strony lewej.
Nieco mniejsza pośrodkowo-lewoboczna przepuklina tarczy międzykręgowej L5/s1 uciskająca worek oponowy od strony lewej i zwężająca lewy otwór m/k.
Małe cnetralne przepukliny tarcz m/k L3/4 i L4/5 uciskające worek oponowy. Zaznaczone zmiany zwyrodnieniowe w trzonach kręgowych i w obrębie tarcz m/k na poziomach dyskopatii.

Chciałam nadmienić iż ma 49 lat i dużo ćwiczyłam sport, biegałam dla kondycji, jestem szczupłą osobą 164 cm. i waga 56 kg. Po urodzeniu syna w wieku 25 lat od tego czasu zaczęłam mieć duże problemy z kręgosłupem lędźwiowym, duże bóle być może jest to jedna z przyczyn które również przyczyniły się na teraźniejszy mój stan zdrowia i dokuczliwe bóle kręgosłupa.
Był problem z urodzeniem syna z powody wąskiej miednicy, więc spuszczono wody płodowe i 18 godz. Leżałam w ogromnym bólu z podpięciem do kręgosłupa, aby wywołać bóle kręgosłupa jednak po 18 godz. dziecko zaczęło się dusić, zdecydowano na cito o cięciu cesarskim.
Rozpoznano u mnie chorobę Scheuemanna i problem z bólem kolan i kręgosłupa lędźwiowego podejrzewano dną moczanową, jestem w trakcie robienia dokładnych wyników w kierunku dny. Teraz pojawił się nowy problem wszystkie koronki zębowe które robiłam kilka lat temu zaczęły mi nagle ruszać się. Nie wie dlaczego odczuwam ciągłe mocne bóle miednicy prawej i promieniujące bóle prawej całej nogi i drętwienie nogi prawej, a wynik mówi o nodze lewej..?
Pracuję obecnie w charakterze opiekunki osób starszych gdzie praca polega również na ciągłym (obciążaniu kręgosłupa) na dźwiganiu osób starszych. Bardzo proszę o odpowiedz na moje pytanie. Dziękuje.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Zdiagnozowana u Pani choroba Scheuermanna to jałowa martwica nasad trzonów kręgowych powstająca przed okresem dojrzewania. Zarówno guzki Schmorla jak i opisane przez Panią objawy są składowymi tego schorzenia. Dodatkowo ma Pani zmiany zwyrodnieniowe w obrębie kręgosłupa, co nasila objawy. W celu wdrożenia właściwego leczenia proszę skonsultować się z lekarzem ortopedą/neurologiem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...