Skocz do zawartości
Forum

Utrzymujący się wysoki wynik PSA po antybiotykoterapii


Gość st...ik

Rekomendowane odpowiedzi

Skończyłem 72 lata w kwietniu. Nigdy nie miałem problemów urologicznych. Od 20 lat leczę się na serce. Utrwalona arytmia, kontrolowane nadciś nienie. Ostatnio wszczepiono mi stymulator serca. Mam cukrzyc stopnia II i znaczną nadwagę. (120) kg. Ogólnie czuj si dobrze.
Jednak w styczniu pierwszy raz zrobiłem test PSA. Wynuk przerażający 40.000
W lutym urolog po fizycznym badaniu mojej prostaty nie stwierdził nic szczególnego i skierował mnie na uuuuuuuUSG. Zapisał mi dwa etapy leczenia antybiotykiem po dwa tygodnie każdy, oraz
jakieś pigułki na prostatę. Po prawie 3 miesięcy PSA spadło do 10. Wynik USG nie wykazywał istotnych istotnych zmian poza powiększeniem prostaty, Przepisał noew leki dwa na prostatę i antybiotyk na 10 dni, Po 2 miesiąch PSA nadal 10. ttttTym razem dostałem skierowanie na
biopsję prostaty i leki na przygotowanie się do zabiegu. Znów czekanie na igły i termin zabiegu.
Wreszcie termin biopsji. Lekarz specjalista urolog, chirurg, z doktoratem przed zabiegiem wykonała osobiście możliwe badanie prostaty z ponowbyn uuuUSG i stwierdziła że nie widzi nic
wymagającego biopsji. Przepisała znowu pigułki na miesiąc, w tym na 10 dni antybiotyk.
pa tym terminie ppPSA nadal 10 !
Co robić ? Dostęp do urologa na NFZ wymaga 3..5 miesięcy. Może straciłem rok ?
Czy mam się domagać zabiegu biopsji //? Czy PSA nie zawsze wskazuje na raka prostaty, może jest gdzieś indziej
P.S.
Leczenie w przychodni szpitala MSW.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Szacuje się, że około 50% mężczyzn z podwyższonym poziomem PSA może mieć zupełnie zdrowy gruczoł krokowy. Jeśli wszystkie dotychczasowe badania nie wykazują patologii to najprawdopodobniej nie dzieje się nic niepokojącego. Proszę pamiętać, że lekarz podczas bezpośredniego badania może w pełni kompetentnie zadecydować o dalszym procesie diagnostycznym.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...