Skocz do zawartości
Forum

Drętwienie kończyn i pisk w uchu


Gość ka...m9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem kobietą, mam 28 lat w dniu 13 października 2012 roku źle się poczułam, uczucie drętwienia lewej nogi i ręki pisk w lewym uchu- wystraszyłam się więc poszłam do szpitala na dyżur. Z powodu w/wym objawów zrobino mi badania m.in poziom d-dimerów wynik 1050, potem badanie TK klatki piersiowej i diagnoza zatorowość płucna, w szpitalu byłam 4 dni podawano mi zastrzyki z heparyny. Po czterech dnia lekarz prowadzący kardiolog, poinformował mnie , iż zwołano konsylium kardiologów doświadczonych, którzy wykluczyli tę chorobę w związku z czym zostałam wypisana do domu. W dniu dzisiejszym ponownie zrobiłam badania i d-imery są na poziomie 1100 ng/ml., CRP- 1.4 mg/l inne wyniki ok. W międzyczasie robiłam usg jamy brzusznej oraz usg ończyn dolnych - wyniki te wykluczyły zakrzepicę. Mój ogólny stan zdrowia jest dobry, czasem tylko miewam niewielkie duszności, nerwobóle w prawym boku oraz na wysokości serca. Nie puchną mi kończyny i ich kolor jest naturalny. Miewam też czasem uczucie usłabienia i takiego jakby lekkiego pieczenia w mostku uczucie ciepła.Choć echo serca i ekg oraz holter są poprawne. Poza w/wym mam od ok. 8 lat , wysoki puls brałam w związku z tym bisocard aktualnie birę leki tylko doraźnie aby nie potęgować uczucia niepokoju. Paliłam papierosy i stosowałam antykoncepcję przez 12 lat- nie palę od sierpnia b.r i nie biorę antykoncepcji od października. Nie wiem czy objawy jakie aktualnie odczuwam są spwodowane spadkiem formy , pogodą - jesienną chandrą być może wpłynął na to pobyt w szpitalu zaczęłam zastanawiać się nad każdym swoim organem - jeszcze latem czułam się świetnie i nic mi nie dolegało - może za bardzo się przejmuję. A ponadto mam leczony ząb po leczeniu kanałowym coś się zbiera w dziąśle ogólnie słabe zęby. Poza w/ym czynnikami nic nie przychodzi mi na myśl - moja rodzina nie jest obciażona żadnymi chorobami kardiologicznymi ani neurologicznymi. Bardzo proszę o odpowiedz martwię się , nie wiem jakie jeszcze badania zrobićlekarze chyba też nie wiedzą. :(

Odnośnik do komentarza

Witam!
Z Pani opisu wynika, iż przeprowadzonych zostało wiele badań, które wykluczyły chorobowe podłoże dolegliwości. Podwyższone D-dimery mogą świadczyć m.in. (oprócz zatorowości) o chorobach wątroby oraz trzustki. Być może warto przeprowadzić diagnostykę w tym kierunku. Występujące objawy mogą mieć podłoże psychogenne. Konieczna będzie dalsza diagnostyka. Proszę udać się do lekarza rodzinnego, który skieruje Panią do odpowiedniego specjalisty.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...