Skocz do zawartości
Forum

Podejrzenie jaskry lub odklejenia się siatkówki


dede11

Rekomendowane odpowiedzi

Podejrzenie jaskry lub odklejenia się siatkówki

Od pewnego czasu mam dwa dziwne niezbyt kłopotliwe ale niepokojące objawy.
1. Pracuję dużo z komputerem i co jakiś czas pojawia mi się nieostra plama na środku oka. Niby wszystko widzę, litery kolory, intensywność światła, tylko jest to trochę nieostre.
2, Czasami /ostatnio częściej/ pojawiają mi się na obrzeżach oczu jakby światłą. Ale na forach wszyscy piszą o błyskach, a ja widzę coś w rodzaju niezbyt intensywnie świecących lamp /takich jak kreślarskie/, z ostro zarysowanymi brzegami.
Dodam, że tzw męty miałam przez całe życie, ostatnio może jest ich troszkę więcej, nigdy nie miałam urazu oczu ani nigdy na oczy nie chorowałam. Mam stan przedcukrzycowy, wadę wzroku -6 i -4 bez astygmatyzmu, ostatnio miewam podwyższone ciśnienie, nałogów nie mam. Moja Mama ma AMD , u mnie test Amslera wypada prawidłowo - linie są równolegle, natomiast widzę te nieszczęsne męty - nie plamki tylko dość długie kłaczki. Z rzeczy mało typowych, pojawiła mi się skłonność do podwójnego widzenia przy rozluźnieniu mięśni oczu.
Nawiasem mówiąc, zawsze potrafiłam robić zeza, ale nie lubiłam tego i nie robiłam często. Dość dobrze natomiast oglądało mi się zawsze obrazki stereoskopowe.
Jakie badania powinnam wykonać PRZED pójściem do lekarza, aby mieć szanse na uzyskanie diagnozy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...