Skocz do zawartości
Forum

Świąd odbytu.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem związany z niemiłosiernym swędzeniem odbytu. Zaczęło się to tak, że po świetnie przespanej nocy, obudziłem się i zaczęło swędzieć. Zignorowałem to, i potem w ciągu dnia świąd już nie dokuczał. Jednakże następnego dnia znowu obudził mnie świąd, i następnego też. I nie mam pojęcia o co co chodzi. Czuję po prostu świąd. Niekiedy słabszy, niekiedy silniejszy, niekiedy w ogóle. Teraz już nawet w ciągu dnia mi dokucza. Prócz świądu czuję jeszcze CZASAMI delikatne pulsowanie. Stolec był 3 dni temu, jeszcze przed pojawieniem się świądu. Muszę się jeszcze przyznać, że z higieną odbytu byłem na bakier... Tzn. bardzo dokładnie się podcierałem, często do krwi, ale poza tym raczej nie myłem odbytu. ALE przed zaczęciem swędzenia umyłem odbyt dokładnie. Czy to może mieć jakiś związek? Bardzo proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Świąd odbytu może być wynikiem obecności pasożytów (wszawica, owsica, świerzb), szczeliny odbytu, żylaków, chorób zapalnych jelita grubego, zaniedbań higienicznych, nadmiernej potliwości, grzybicy, chorób ogólnoustrojowych i innych. W celu określenia konkretnej przyczyny objawów proszę skonsultować się ze specjalistą proktologiem. Wskazane jest dokładne zebranie wywiadu, zbadanie Pana oraz być może także wykonanie badań dodatkowych.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...