Skocz do zawartości
Forum

Cukrzyca a sport


Gość kamudre

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno wykryto u mnie cukrzyce I stopnia. Jako że większość mojego życia uprawiałem sport mam pytanie czy teraz muszę zaprzestać czynności dotąd wykonywanych? Czy też może są jakieś ograniczenia dla nas jeśli chodzi o uprawianie sportu?

Odnośnik do komentarza

Nie rezygnuj z aktywności fizycznej, jeśli przyjmujesz insulinę, naucz się dostosowywać dawkę leku i ilość spożytego posiłku do planowanego wysiłku. Po treningu zjedz owoc lub małą kanapkę, Miej pod ręką wodę niegazowaną. Uważaj na niedocukrzenia, poczytaj o tej chorobie. Poznaj ją ,poznaj potrzeby swojego organizmu, dbaj o siebie jak o ukochaną osobę, nie daj się zaskoczyć. Piszę ci o tym,bo choruję od 11 lat, przyjmuję 4 dawki insuliny, jestem dla siebie lekarzem, a mój lekarz jest moim doradcą, tak mówi mój lekarz, w cukrzycy jedzenie leczy lub szkodzi. Przyłóż się do poznania problemu. Weź z apteki opaskę na rękę, gdy stracisz przytomność osoba, która cię znajdzie będzie mogła ci pomóc. Powiedz swoim znajomym o chorobie. Pozdrawiam cię i zachęcam do rzetelności w wykonywaniu pomiarów cukru i w przestrzeganiu diety, jeśli skłamiesz to zawsze samego siebie. Ja przez 11 lat chorowania nigdy nie straciłam przytomności z powodu niedocukrzenia. Noś przy sobie glukozę w tabletkach, bo gdy spadnie ci cukier ona pozwoli ci jeszcze przez 15 min trzymać się dobrze, a to wystarczy żeby coś zjeść i wypić, Niedocukrzenia mogą też występować wtedy gdy nie jesteś głodny, a to dlatego że np; wcześniej wykonałeś zbyt intensywny wysiłek fizyczny. Leczenie tej choroby jest wielopoziomowe i musisz się wielu rzeczy nauczyć,myślę, że nabierzesz wprawy, trzymaj się ciepło.

Odnośnik do komentarza
Gość agnieszka4

Nie wolno w żadnym wypadku rezygnować ci z aktywnego trybu życia. Wysiłek fizyczny jest dobry na wszystko, a w szczególności w naszym przypadku. Poczytaj sobie o ludziach z pasją, warto ich naśladować.

Odnośnik do komentarza
Gość elisium

użytkownik anonimowy - dał tu piękny wykład, nie ma się czego bać, z tym da się żyć i egzystować normalnie, możesz uprawiać właściwie każdą dyscyplinę sportu, sporo o tym mówią. W akcji MAM PASJĘ, poszukaj dowiesz się wielu ciekawych rzeczy.
pzdr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...