Skocz do zawartości
Forum

Nawracające infekcje dróg moczowych


Gość magdalena

Rekomendowane odpowiedzi

Gość magdalena

witam , mam problem z nawracajacymi infekcjami drog moczowych ... pol roku mialam spokoj , a teraz juz od miesiaca walcze z infekcja , ciagle wychodza bakterie mimo zazywania antybiotykow ... nie wiem jak sobie z tym radzic . rok temu urodzilam dziecko , w ciazy co chwile dawali mi antybiotyk , bo ciagle bakterie w moczu ...
ostatnio rowniez zrobilam badanie krwi , ktore wykazalo ze moje egfr jest za niskie do mojego wieku , mam 23 lata ... mam skierowanie na powtorzenie badania na nastepny tydzien ...
moje pytanie brzmi , czy sa jakies dobre metody aby zapobiegac infekcja ? przed ciaza klopotow z drogami moczowymi wogole nie mialam a teraz nie mam pojecia co sie dzieje tak naprawde.... dodam nie mam bialka ani krwi w moczu , nic mnie nie boli , czuje sie dobrze ... lekarz nastraszyl mnie niewydolnoscia nerek ... i strasznie sie tym teraz przejmuje .... prosze o podpowiedzienie mi co moge brac ? dziekuje

Odnośnik do komentarza

Witam!
Po pierwsze rzeczywiście powinna Pani powtórzyć badanie eGFR. Jego obniżony poziom rzeczywiście wskazuje bowiem na niewydolność nerek. A propos infekcji układu moczowego to powinna Pani wykonać posiew z antybiogramem. Umożliwi to skuteczne leczenie celowane. Warto także wykonać posiew z pochwy, również z antybiogramem. W ramach profilaktyki zakażeń układu moczowego proszę jeść żurawinę oraz stosować preparaty typu Urosept czy Urinal.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...