Skocz do zawartości
Forum

Leki i tryb życia przy nadciśnieniu


Gość ma...ta

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 72 lata. O swoim nadciśnieniu dowiedziałam się przypadkowo. Lekarz przepisał mi Tritace po pół tabletki rano i wiczorem oraz Captopril pod język w razie skoku cisnienia. Podaję parę pomiarów: 116/79, 160/87, 137/82' 155/92, 174/107 (podczas zawrotu głowy przy komputerze), 157/101, 166/94 189/113, 166/92, 169/99/ Biorę rano i wieczorem lek przeciwpadaczkowy Tegretol.
Parę dni temu po południu przyjęłam pół Tritacde, a za parę godzin znów pół Tritace. Nazajutrz idąc do sklepu traciłam równowagę, musiałam się chwycić ogrodzenia, jakimś cudem wróciłam do domu i cały dzień cierpiałam - szumy w głowie, trudności z normlanym mówieniem, osłabienie. Wezwany lekarz powiedział, że to reakcja organizmu na Teritace, i że powinnam dalej go brać, aby organizm się przyzwyczaił. Sęk w tym, że mieszkam sama z psem, czasem odwiedza mnie syn, częśrto wyjeżdżający za granicę. Ktoś musi psa wyprowadzać. Naczytałam się wielku wiadomności o nadciśnieunu, i uderzają mnie sprzeczności: zaleca się dużo płynów - mało płynów; dużo ruchu (wysiłku fizycznego) - mało wysiłku fizycznego, jeść chudą wołowinę - nie jeść mięsa. Stosuję ścisłą dietę- minimum soli, dużo surówek (seler, pomidorów) i owoców, żadnych słodyczy i tłuszczów. Chciałabym też wiedzieć, czy lekarz to może być internista czy lepiej specjalista od nadciśnieia. Dziękuję za komentarz. . Do lekarza idę za parę dni.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Podane przez Panią wartości ciśnienia wskazują, że konieczna jest modyfikacja terapii, w tym włączenie leku moczopędnego. Właściwie nie ma znaczenia czy skonsultuje się Pani z lekarzem internistą, kardiologiem czy też hipertensjologiem. Leczenie nadciśnienia leży w kompetencjach wszystkich tych grup lekarzy i nie powinno stwarzać żadnych problemów. A propos pozostałych Pani pytań to zdecydowanie nie ma potrzeby by rezygnowała Pani z mięsa. Oczywiście proszę jednak wybierać chudy drób lub wołowinę. Wysiłek fizyczny jak najbardziej również jest wskazany, choć należy go rozważnie dawkować. Nie należy też ograniczać płynów. Jak w każdym innym przypadku, najlepiej sugerować się zdrowym rozsądkiem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...