Skocz do zawartości
Forum

Jak się pozbyć niedowagi?


Gość JuliaNiedowaga

Rekomendowane odpowiedzi

Gość JuliaNiedowaga

Mam 19 lat 163cm i wage 46 kg ;/ jestem chuda co mnie strasznie meczy;/ kazde docinki typu "czy ty wogule cos jesz " " ale jestes szczupła" yszz... szalu mozna dostać .. przemiane materi wydaje mi sie ze mam duża ;/ po kazdym posilku praktycznie moge odrazu lądować w łazience .. co zrobic aby szybko przytyć ? chociaż z 5 kg ? jem duzo bardzo duzo jak na taką " chudzinke " :D prosze o rade :)

Odnośnik do komentarza
Gość Clementine

Witam. Ja mam 18 lat i przy wzroście 163cm ważę aktualnie 48 kg (niestety, nie udało mi się utrzymać 50kg). Na moje chudnięcie bezpośrednio wpływa stres, ilość obowiązków, a także chroniczne przemęczenie. Staram się jeść więcej mimo braku apetytu, jednak nie daje to żadnych rezultatów, waga przy "obżeraniu się" stoi w miejscu, a gdy tylko zjem mniej niż normalnie, od razu rusza w dół. 6 lat temu po raz pierwszy zdiagnozowano u mnie anemię niedoborową (żelazo). Jedyna poprawa jest w okresie brania suplementów żelaza w tabletkach (do czerwonego mięsa nie można mnie zmusić, ledwo drób przyjmuję), ale już kilka miesięcy po terapii hemoglobina, MCH, MCHC, MCV i żelazo wracają do poprzedniego poziomu. Jem natomiast bardzo dużo warzyw, owoców i jaj. Mimo tego mój stan nie ulega poprawie. Co do tarczycy, TSH w normie, jeżeli już, bardziej skłaniałabym się - paradoksalnie - do niedoczynności, która teoretycznie powinna wywoływać otyłość.

Znam zasady racjonalnego żywienia i staram się je stosować. Mam dość tego, że nie potrafię przytyć, a wszystkie ubrania na mnie wiszą. Obfite miesiączki na pewno nie pomagają w utrzymaniu prawidłowego poziomu żelaza -ale ileż można?! Jeżeli ktoś potrafi mi pomóc, powiedzieć, od czego zależą te niedobory lub co mogę zrobić, aby przytyć, bardzo proszę o radę.

Odnośnik do komentarza

odpowiem jako profesjonalnie chodzący na siłownie facet z kilku letnim stażem który już nie jeden suplement diety zjadł i wie jak dobrze "hodować" ciało.... a wiec przechodząc do problemu polecam ci jakąś dobrą odżywkę typu GAINER wysoko węglowodanową za 100-150zł ok 5kg, bierz zgodnie z zaleceniami producenta i nie ma bata żebyś nie przytyła tych paru kilogramów i dodatkowo możesz jeść przed spaniem albo budzić sie raz w środku nocy np o 3:00 iść coś szybko zjeść jakieś kanapki i wrócić spać efekt osiągniesz na pewno :) powodzenia

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...