Skocz do zawartości
Forum

Spadek INR


Gość bk...st

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie !

Mam arytmie serca ( po norwesku hjerteflimmer ) migotanie serca...Miesiac temu znalazlam sie w szpitalu, po tygodniu bylam juz w domu.
Dostawalam tam i nadal biore MEROVAN ( na polskiej stronie znalazlam WARFARIN )kontroluje INR przez badanie krwi...

Jak znalazlam sie w szpitali mialam INR na poziomie 0.9 a przy wypisaniu ze szptala 2.0
29.10 INR byl na poziomie 2.5

Lekarz rodzinny ( fastlege w Norwegii ) ustalil mi dawkowanie MEROVANU ( biore 5 mg ) ale wyniki INR martwia mnie...2.11 mialam spadek INR do 2.3 a 15 11. do 1.6 Zwiekszyl mi dawke tygodnieowa z 12.5 do 13.5 tabletek....ale czy to wystarczy, aby poniesc poziom INR ?? jestem troche tym zaniepokojowa....Nastepna wizyte u niego mam wyznaczona na 27.11

Tabletki 5.mg. biore wieczorek razem z innymi dwowa lekarstwami....
I dugie pytanie ....czy branie tego leku wymaga specjalnego jedzenia?? jem duzo warzyw i owocow i odzywam sie zdrowo....

Mam 72 lata , ale wygladam duzo mlodziej i zawsze bylam zdrowa....
Czytam duzo na stronach internetowych o moich dolegliwosciach, zarowno po pollsku jak i po norwesku, ale nie wszystko wiem , dlatego pisze do Pana....

Mieszkam w Norwegii 24 lata..ale przyjezdzam do Polski co roku i chodze prywatnie do dentysty i do innych lekarzyn jesi cos mi dolega....m. in,zrobilam badania gestosci kosci. Zawsze lepiej miec wypis po polsku....
Serdecznie Pana pozdrawiam i czekam na odpowiedz...

PS:
Czy MAREWAN bede brala juz do konca zycia ???

Odnośnik do komentarza

Witam!
Podczas następnej wizyty u lekarza rodzinnego zostanie skontrolowany poziom INR. Jeśli będzie zbyt niski to dawka leku zostanie zwiększona. Nie ma specjalnych zaleceń co do diety przy przyjmowaniu Merovanu aczkolwiek zdrowe odżywianie jest wskazane w każdej sytuacji. Bez pełnej dokumentacji medycznej ciężko jest określić, czy będzie Pani musiała przyjmować lek do końca życia. Proszę o to zapytać lekarza podczas następnej wizyty.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...