Skocz do zawartości
Forum

Złamana łękotka


Gość zo...93

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 28 lat jestem kobietą.Mam uszkodzoną łękotkę a raczej według USG złamaną i kawałek mi się złamał i spowodował ból i opuchliznę wewnątrz prawego kolana powodując że mam trudności z chodzeniem i staniem na nodze. Co może na to poradzić?

Odnośnik do komentarza

Witam!
Niestety nie ma takiej możliwości bym na podstawie podanych danych odpowiedziała na pytanie która z metod leczenia będzie dla Pani najlepsza. Powinien zdecydować o tym lekarz mając pełne informacje o stanie Pani zdrowia (wywiad i badanie fizykalne) i dokładne wyniki badań dodatkowych (w tym konkretne dane o uszkodzeniu).
Ogólnie mówiąc łąkotki ze względu na ograniczone ukrwienie mają dość słaby potencjał do gojenia. Dlatego też tylko w niewielu przypadkach można podjąć próbę leczenia zachowawczego. U większości pacjentów konieczne jest wykonanie zabiegu artroskopowego i chirurgiczne opracowanie uszkodzenia.
W celu uzyskania dokładniejszych informacji proszę skonsultować się z lekarzem ortopedą.

Odnośnik do komentarza

Nie chcę wypowiadać się na temat tego konkretnego przypadku, ale mogę dorzucić coś ze swoich doświadczeń: różne uszkodzenia łękotki są bardzo częste w niektórych sportach. U mnie i paru moich kolegów jedna łękotka nie pracuje od. ok. 40 lat (jeden z kolegów ma wycięte obie łękotki). Tym niemniej ja wchodzę po 2-3 stopnie po schodach i w normalnym życiu nie istnieje dla mnie problem łękotki (podobnie koledzy). Ale przez całe życie dbałem o dobrą kondycję mięśni i wiązadeł należących do stawu kolanowego. 2-3 razy w tygodniu chodzę po pobliskich wzgórzach morenowych, ćwiczę przysiady oraz wykonuję inne ćwiczenia związane ze sportem, który uprawiam. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość karolina12345678

Witam na rezonansie magnetycznym wyszło mi że mam poziome pęknięcie łąkotki bocznej w całości ( róg przedni, trzon, róg tylny) Szczelina ciągnie się od brzegu torebkowego do brzegu wolnego łąkotki. Znaleziono również ślad płynu w stawie. Czy ktoś z Was może powiedzieć mi co mniej więcej będę musiała mieć zrobione aby to wyleczyć?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...