Skocz do zawartości
Forum

Łysienie androgenowe typu męskiego


Gość d....ik

Rekomendowane odpowiedzi

Od około 3-ch lat znacznie przerzedziły się mi włosy. Dotyczy to czoła i środka głowy.
Po zastosowaniu w m-cu sierpniu - 36 ampułek preparatu Derkos Vichy włosy wprawdzie wydają się grubsze, jednak już po kuracji znacznie zmiejszyła się ich ilość na środku głowy ( łyse miejsca).
Lekarz dermatolog stwierdził łysienie androgenowe typu męskiego i przypisał mi Alpicort E oraz Loxon 5%. Wykupiłam oba środki, jednak mam obawy czy mogę je stosować ponieważ choruję na nadciśnienie a w ulotce Loxonu są przeciwwskazania do stosowania tego leku przy nadciśnieniu. Ponadto mam wątpliwości czy mogę stosować równolegle oba leki, gdyż z ulotki wynika, że nie należy stosować Loxonu w czasie stosowania innych leków podawanych miejscowo takich jak kortykosteroidy.
Mam też pytanie czy nie ma nowszych środków nie mających takich skutków ubocznych? Wprawdzie nie choruję często, jednak gdy zaczynam przyjmować leki to działania niepożądane zwykle występują.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Miejscowe stosowanie Loxonu nie powinno wpływać na leczenie nadciśnienia. Jednoczesne stosowanie Loxonu oraz kortykosteroidów może wpłynąć na zwiększenie działania ogólnego minoxidilu, co może skutkować obniżeniem ciśnienia tętniczego krwi. Powinna Pani ponownie udać się do o lekarza oraz poinformować go o tym, że leczy się Pani na nadciśnienie. Dodatkowo należy zapytać o szczegóły dawkowania konkretnych preparatów.

Odnośnik do komentarza

Może spróbuj czegoś silniejszego od takich ampułek? Moim zdanie jednym z lepszych tego typu preparatów, jest Piloxidil - to niesterydowy lek, stosowany miejscowo, na takie schorzenia. Dodatkowo dość przystępny cenowo, bo jakieś 18zł kosztuje.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...