Skocz do zawartości
Forum

Rozsiane cechy zwyrodnienia baloniastego hepatocytów


Gość geronimo6

Rekomendowane odpowiedzi

Gość geronimo6

Choruję na przewlekłe zapalenie wątroby tybu B. Przeszedłem biopsję i odebrałem dziś wypis. Niestety na wizytę u lekarza muszę czekać do połowy lutego, a niestety trochę się boję wyników. Czy możecie udzielić mi informacji co w przybliżeniu wyszło z mojego wycinka wątroby. Aspat mam 30, AIAT 81, fosfotaza alkaliczna 76. HBV DNA pozytywny, wiremia 164 IU/ml, liczba kopii wirusa 559/1ml. W opisie: niepowiększona wątroba o stłuszczeniowym echu. Śledziona powiększona 128x68mm o jednorodnym echu. Materiał zawiera 9 przestrzeni wrotnych. Przestrzenie wrotne wąskie, naciek zapalny minimalnego stopnia limfocytarna-granulocytarny. Przewodziki żółciowe w normie. W zrazikach widoczne rozsiane cechy zwyrodnienia baloniastego hepatocytów oraz rozsiane cechy stłuszczenia drobno- i wielokropelkowego zajmujące około 60% powierzchni zrazika, widoczne pojedyńcze ziarniaki tłuszczowe. Włóknienie wrotne i ogniskowo okołomórkowe. Obraz może odpowiadać: steatohepatitis simplex hepatis NASH 5pkt w MALDF activity score.
Co to wszystko może oznaczać?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...