Skocz do zawartości
Forum

Tępe bóle nóg, skurcze łydek i zespół niespokojnych nóg


Gość DesperateKate

Rekomendowane odpowiedzi

Gość DesperateKate

Witam Forumowiczów

Mam 22 lata. Od mniej więcej 4 lat mam problemy z nogami. Objawy:
- uczucie ciężkości nóg,
- uporczywe, tępe, wielogodzinne bóle,
- obrzęk nóg,
- skurcze łydek,
- tzw. zespół niespokojnych nóg.

Na całym moim ciele można z łatwością dostrzec żyły, najbardziej widoczne są te od łokcia do pachy (wewnętrzna strona) - są grube i ciemne. Bardzo widoczna jest też siatka żył na nadgarstkach (pielęgniarki uwielbiają pobierać ode mnie krew, co mnie akurat nieszczególnie bawi, gdy patrze na te żyliska). Mam je praktycznie od dziecka. Od roku zauważyłam, że pojawiła mi się dość spora ilość malutkich, czerwonych nitek, a wręcz pajęczynek na wewnętrznej stronie stóp. Od czasu do czasu pojawia się też okropnie swędzący suchy wyprysk, wysyp maleńkich białych kuleczek pod skórą. Lekarz rodzinny stwierdził, że mam niewydolność żylną nóg, prawdopodobnie genetyczną, a dokładniej nieprawidłowe działanie zastawek żylnych.
Trochę poczytałam o tym i nie wiem co mam z tym począć. Lekarz rodzinny wypisuje tylko leki, które działają, a i to chwilowo, na objawy. Nawet nie obejrzał nóg, nie zbadał! Nie zlecono żadnych badań. A problem narasta, czasem ból jest tak silny, że muszę zostać w domu na cały dzień. Ból trochę ustępuje, gdy jestem w ruchu, przy próbie odpoczynku wraca. Z tego co dowiedziałam się, antykoncepcja doustna też ma wpływ na tą chorobę. Rozważam całkowite odstawienie jej.
Co możecie mi doradzić? Jakie badania zrobić? A przede wszystkim do jakiego specjalisty udać się? Co w codziennym życiu pomaga na tę dolegliwość? Jakieś domowe sposoby, specyfiki?
Z góry dziękuję za każdą odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Ja mam problemy z krążeniem w nogach i tzw. pajączkami, brałam przez 2-3 lata Diosminex. Lekarka od fizjoterapii w moim szpitalu poleciła mi buty amerykańskie Alegria na ten problem i ja też Ci bardzo polecam... one wyglądają normalnie, ale mają taką podeszwę, która powoduje pobudzenie krążenia i szereg innych zalet zdrowotnych. Jak na razie Diosminex odstawiony, a jeśli chodzi o krążenie to odczuwalnie i wizualnie jest dużo lepiej. Trzymam kciuki za Ciebie!

Odnośnik do komentarza

Witam!
Uczucie ciężkości nóg, bóle, obrzęki mogą być objawami niewydolności żylnej kończyn dolnych. Powinna Pani ze swoim problemem udać się do specjalisty chirurgii naczyniowej. Lekarz najprawdopodobniej zleci lub wykona badanie USG naczyń kończyn dolnych. Specjalista będzie mógł również ocenić inne problemy z naczyniami. Skierowanie do chirurga naczyniowego otrzyma Pani od swojego lekarza rodzinnego.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...