Skocz do zawartości
Forum

E-papieros a rzucanie palenia


Gość MajaKO

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim:) Jestem ciekawa jakie jest Wasze zdanie na temat elektronicznych papierosów? Ktoś z Was posiada może e-papierosa albo planuje zakup? Ja sobie właśnie zamówiłam Cigito Fun i czekam aż do mnie dojdzie. Trochę się obawiam, że mi się nie spodoba, ale mój nałóg już mnie tak wykańcza, i finansowo, i zdrowotnie, że musiałam coś z tym zrobić :) Jeśli ktoś z Was jest e-palaczem, to podrzucie jakieś dobre rady dla początkującej:) Udało Wam się rzucić fajki dzięki e-p?

Odnośnik do komentarza

Mój szwagier, kupił sobie ze swoją dziewczyną e-papierosy aby rzucić fajki. Efekt po 3-4 miesiącach ( nie jestem dokładnie pewna) jest taki ze teraz pali normalne fajki i e- paierosa. Nie rzucił fajek i nie wyglada na to aby rzucil. On e-papierosa używa jak my się kasa skończy i nie ma za co normalnych paiersów kupić . Tak samo jest u jego dziewczyny

Odnośnik do komentarza

Oryginalne zachowanie :) Wiem, że spora część e-palaczy wcale nie chce porzucić palenia, tylko po prostu przestawili się na elektroniczne papierosy, bo jest to po prostu tańsze. Dlatego się dziwię, że Twój szwagier mając już e-p zupełnie na odstawił zwykłych petów. Przecież gdyby używał tylko e-p to sporo by zaoszczędził. Koszty, z tego co mówią zaawansowani e-palacze, z powiedzmy 300 zł po kilku miesiącach da się ograniczyć do ok. 100 zł, więc różnica jest ogromna.

Odnośnik do komentarza
Gość Markowicz

Właśnie, mnie też zastanawia z czego wynikła taka niezwykła sytuacja? :) Jak akurat znam osoby, którym udało się rzucić palenie dzięki pomocy e-papierosa, ale może faktycznie nie jest to jakaś reguła ;)

Co do porad - przemyśl zakup dobrze :) Popytaj na pewno o moc liquidu, bo jeżeli paliłaś dużo a kupisz za słaby "płyn" to jestem prawie pewien, że ostro ponarzekasz ;)

Odnośnik do komentarza

E-papierosa już kupiłam, mam od kilku dni Cigito Fun ( kupiłam przez internet w sklepie internetowym :) Dokupiłam do tego liquid o smaku owocowym z 12-procentową zawartością nikotyny (taki mi doradzili pracownicy tego sklepu, którzy okazali się bardzo pomocni) i jak na razie nie jest źle. Faktycznie moc liquidu chyba dobrana idealnie, ale nie jestem pewna czy ten owocowy smak jest dla mnie. Następnym razem kupię coś innego, może cappuccino albo czekoladę? Ktoś taki liquid miał?

Odnośnik do komentarza
Gość nattkaa16

Ja od kwietnia palę e-papierosa i stopniowo schodzę z ilości nikotyny... Zaczynałam od 12 teraz jestem na 6 mg... ale moje palenie teraz wygląda głównie tak, że jak siądę z myślą żeby zapalić to tylko go trochę potrzymam i to wszystko:) Normalnych papierosów nie palę:) to śmierdzi i do tego drogie... w tym momencie wydaję 35 zł na 1,5 - 2 miesiące:)

Odnośnik do komentarza

no to nieźle. N niestety tak jak pisałam wyżej szwagrowi sie nie udaje. Pali zamawia ten płyn przez neta ale i pali normalną fajki. Miał oszczędzać i rzucić. Ale teraz to jest jakaś makabra. Pali jedno i drugie i wydaje na to w kij kasy. ALe jemu nie przetłumaczysz.

Odnośnik do komentarza
Gość Markowicz

O ktoś wspomniał o Cigito :) Brat sobie na razie chwali, więc też bym go polecał. Ewentualnie jakiegoś Volisha czy Silver.

A co do szwagra to mam pytanie... Czy jest żonaty? :) Może trzeba jakiejś konkretnej baby aby go wzięła za uszy ;) Tak się tylko zastanawiam...

Odnośnik do komentarza

To aż niesamowite, że wydajesz tak mało na e-palenie. 35 zł na 2 miesiące, to przecież takiego "wydatku" to się nawet nie odczuwa! Kurcze, można w sumie mówić, że wydajesz 50 groszy dziennie na e-palenie, gdy wcześniej wypalając paczkę było to coś pewnie koło 10-12 zł? Mam nadzieję, że ja też niedługo odczuję taką różnicę. Na razie wydatek na początek to około 150 zł (koszt zakupu e-papierosa, nienasączonych kartomizerów i liquidu), ale ma mi to wystarczyć na miesiąc, więc i tak 100 zł zaoszczędzone. Zobaczymy jak będzie dalej. W przyszłym miesiącu pewnie wystarczy zakupić płyn i kartomizery, więc powinno być jeszcze mniej. Już się cieszę na samą myśl:)

~Markowicz
O ktoś wspomniał o Cigito :) Brat sobie na razie chwali, więc też bym go polecał.

A co do e-papierosa Cigito to cieszy mnie to, że brat zadowolony, bo to znaczy, że faktycznie postawiłam na dobrą firmę - też kupował w sklepie e-dymek.com czy gdzieś indziej się zaopatruje?

Odnośnik do komentarza
Gość Markowicz

~MajaKO
też kupował w sklepie e-dymek.com czy gdzieś indziej się zaopatruje?

Chyba tak, choć nie jestem pewien :P Nie pytałem się dokładnie, ale na pewno był to jakiś sklep internetowy.

Swoją drogą on też bardzo wyraźnie odczuł jakie oszczędności daje e-palenie. Skalkulowało się jak nic, ale tak czy siak wolałbym żeby w ogóle przestał palić :(

Odnośnik do komentarza

~Markowicz
Swoją drogą on też bardzo wyraźnie odczuł jakie oszczędności daje e-palenie. Skalkulowało się jak nic, ale tak czy siak wolałbym żeby w ogóle przestał palić :(

Nie jest przecież powiedziane, że nie przestanie:) Pierwszy krok już zrobił, bo odstawił pety na rzecz e-papierosa. A to już coś. Niech zmniejsza stopniowo dawkę nikotyny w liquidach i potem nie będzie już jej potrzebował.

Komercha
Mój znajomy palił tego e papierosa i nie rzucił.... ok zaoszczędził trochę ale nie ruzcił.

Bo nie wszyscy chcą rzucić :) Są przecież ludzie, którzy po prostu lubią sobie puszczać dymka, a dzięki e-papierosom nie wydają na to majątku :)

Odnośnik do komentarza
Gość Markowicz

@MajaKO

No, zobaczymy jak to będzie. Jestem dobrej myśli. :) Ważne, że w końcu zrobił ten pierwszy kroczek, a już dalej to będę się starał nad nim czuwać. A jak trzeba to i w ryj dostanie :P

A tak na poważnie to przynajmniej lepiej się czuje. Bo jak stosował plastry antynikotynowe to strasznie nerwowy chodził...

Odnośnik do komentarza

Brałem tabletki na bazie nikotyny jak i te mające wyprzeć działanie wpływu nikotyny,żułem gumy,plastrów nie stosowałem,co do e-papierosów paliłem i jednak wolę (smołę)jeśli można tak to określić,znajomy poleca zabieg po którym się wymiotuje na same myśli chęci sięgnięcia jakoś jestem sceptyczny.Myślę że głównie silna wola a przede wszystkim zmiana otoczenia podstawa! Ciężko z tym nie wierzę we własne siły i zazdroszczę tym co mówią o kosztach śmiertelnego nałogu rzędu 12zł dziennie.Marzę o jednym,o pozbyciu się tego odoru,niemartwieniu się o zęby,cerę...choroby lecz e-papieros nie jest tym czego szukam,pomimo tego że wiele zmienia na lepsze gdyby tak jeszcze wyparł z głowy tą chęć puszczenia dymka...było by ok.

Odnośnik do komentarza
Gość Markowicz

Niestety nawet e-papieros nie zastąpi wszystkiego. Nie ma takiego panaceum, które uleczyło by wszystkie schorzenia. E-papieros może trochę oszukać organizm, ale na pewno nie całkowicie. Na pewno trzeba dodać sporo od siebie, żeby wyleczyć się z nałogu. Jedni przechodzą przez ten etap bezboleśnie, a dla innych to niemal droga krzyżowa :)

Odnośnik do komentarza

bogna.r
moim zdaniem przerzucenie się z papierosa na e-papierosa to jak przejście z jednego nałogu w drugi. Mój mąż, któremu skończył się "e-tytoń" w e-papierosie panicznie zaczął go szukac, chciał wieczorem jechać poń do miasta - masakra!

Ale z tego co wnioskuję, jednak nie pojechał? Więc wytrzymał bez e-papierosa wieczór i noc? A wyobrażasz sobie, żeby tak wytrzymać bez normalnej fajki te kilkanaście godzin? Ja bym nie dała rady...:( Można więc powiedzieć, że są postępy :D
Jasne zgodzę się z tym, że to nie jest do końca likwidacja problemu, ale mimo wszystko e-papieros to dla mnie "mniejsze zło". Dużo tańsze i zdrowsze rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Opinie co do e-papierosów są podzielone. Zwolennicy elektronicznych papierosów uważają, że w składzie płynu używanego w tych urządzeniach, w przeciwieństwie do dymu tradycyjnego papierosa, znajduje się tylko nikotyna oraz niegroźne dla zdrowia substancje. Z drugiej strony pojawia się coraz więcej badań mówiących o złym wpływie e-papierosów. Wydaje się, że e-papieros może być dla wielu nałogowych palaczy pomocnym narzędziem w uwolnieniu się od nałogu.

Odnośnik do komentarza
Gość Markowicz

Ale mówimy to o złym wpływie na kogo? Na samych palaczy czy na osoby postronne? Zawsze mnie ta kwestia zastanawia...
Jasne - z całą pewnością e-papierosy zostawiają po sobie wpływ w organiźmie palacza. To w końcu też nikotyna, tyle że w innej formie. Tak czy siak, lepsze to niż zwykły papieros.

A czy osobom postronnym coś grozi? Moim zdaniem nie, ale jak sam wspominasz - są różne badania. Tym niemniej, nie ma w tej chwili żadnego oficjalnego stanowiska odnośnie tej kwestii.

Odnośnik do komentarza

Opinie są różne, ale mimo wszystko częściej spotykam się z pozytywną oceną e-papierosów. Dla mnie ważne jest to co mówią eksperci, a np. tym roku odbył się w Monachium europejski zjazd kardiologów, podczas którego stwierdzono, że elektroniczne papierosy są nieszkodliwe dla serca. Niedawno potwierdzono też to o czym wielu już mówiło, czyli fakt, że substancje emitowane przez papierosy elektroniczne w przeciwieństwie do normalnych papierosów nie stwarzają zagrożenia dla osób postronnych. Publikacja na ten temat ukazała się w Inhalation Toxicology Journal.
Niestety, w artykułach pisanych przez zwykłych dziennikarzy jest wiele półprawd i przekłamań.

Odnośnik do komentarza
Gość Markowicz

Odnośnie pseudoarytkułów to się z Tobą zgodzę. Niestety jakość internetowego pisarstwa często pozostawia sporo do życzenia i stąd wychodzą czasem niezłe kwiatki. Łatwiej przecież machnąć na szybko tekst opierając się na powszechnie powtarzanych mitach i półprawdach niż przysiąść chwilę, nie mówiąc już o zrobieniu porządnego wywiadu środowiskowego. Trochę szkoda, że to tak wygląda.

Odnośnik do komentarza

tak to są e- papierosy... przypominją trochę pióra do pisania. A ja powiem wam jedno moim zdaniem nie ma czegoś takiego jak nieszkodliwość e-papierosów. Ok nie mają substancji smolistych, ale nikotyna również ma niekorzystne właściwość zdrowotne, po za tym nie czy są jakieś długofalowe badania?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...