Skocz do zawartości
Forum

Hormony a nerwica


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mieszkam w UK, po ostatnim urlopie w PL wróciłam jakaś poddenerwowana,po tygodniu stres przeszedł. Często łapie tu zapalenie pęcherza moczowego, co się objawia pieczeniem przy oddawaniu moczu, chodzenie do wc co 5 minut po to by poleciało parę kropelek,czasem w moczu pojawia się krew. Lekarz rodzinny z PL przepisał mi furalgine, żurawine w tabletkach i urosept, a w momencie gdy pojawiła sie krew brałam antybiotyk Cipronex. To wszystko pomagało mi ale za jakiś czas znowu wraca. Robiłam badanie krwi i moczu,po którym lekarz kazał mi zażywać furalgine przez 2 tyg. Później zaczęło mi brakować magnezu bo ciągle miałam jakieś skórcze w łydkach i stałam się nerwowa.Lekarz polecił mi Kalms i Deprim. Początkiem października przeszłam zatrucie pokarmowe,które męczyło mnie 2 tyg.Tym razem poszłam do angielskiego lekarza,ale ten powiedział że wszystko samo musi przejść i muszę pić dużo wody i jeść sucharki. Po tym wszystkim złapałam jakiegoś takiego strasznego doła,nigdy wcześniej tak nie miałam,czułam się okropnie,pojawiły się jakieś takie natrętne myśli,które czym bardziej chciałam oddalić od siebie z tym większym natężeniem powracały,nie chciało mi się wstawać z łóżka,nie mogłam jeść i wogóle jakaś taka byłam smutna,przygnębiona,brałam na to deprim,wygadałam się narzeczonemu i jakoś to wszystko ze mnie zeszło..znowu byłam wesoła itd. Teraz zauważyłam że przed okresem jestem strasznie nerwowa,czuję takie wewnętrzne napięcie,aż potrafię się roztrząść,w głowie wtedy czuje taki lęk,panikę ,takie uczucie przytłoczenia.Czuję też wtedy takie kłucie w okolicach serca,myślę że to jakieś nerwobóle.Po okresie to mija i potem przed kolejnym znów się pojawia. Zastanawiam się do jakiego lekarza się udać (będę w Polsce na 2 tyg na święta)i jakie badania wykonać?Czy to może być spowodowane hormonami?Może którychś mam za dużo,a innych za mało? Nie biorę żadnych tabletek antykoncepcyjnych. Na wielu forach w takim przypadku proponowana jest wizyta u psychologa albo psychiatry,tylko że ja nie mam możliwości na taką wizytę bo zbyt krótko jestem w Pl a nie wiem czy jedna wizyta by wystarczyła?Codziennie biorę magnez i czuję lekką poprawę.Zapomniałam dodać że stresuję się tym że ewentualnie mogę być na coś chora, (np jak widzę w tv że ktoś ma raka czy coś to u mnie pojawia się czerwona lampka w głowie)ale mam nadzieję że po wykonaniu badań lęk zniknie,oraz denerwuję się też tym że za pół roku wychodzę za mąż.Proszę mi poradzić do jakich lekarzy powinnam iść i jakie badania wykonać?

Odnośnik do komentarza

badania hormonalne możesz zrobić ,bo to rzeczywiście moga być hormony. Ale może to też być stres, ślubem, swoimi emocjami itp. Może kup sobie melisę - mi pomaga zwłasza przed okresem - bo też tak mam że chodze rozdrażniona, czuje takie napiecie itp

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...