Skocz do zawartości
Forum

Wypadnanie włosów a choroba tarczycy


Gość Lizzy90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Od paru miesięcy bardzo wypadają mi włosy i do tego starsznie się przetłuszczają, gdy je umyję wieczorem następnego dnia juz są tłuste u nasady. Bardzo martwi mnie ich wypadanie, nie pomagają mi żadne odżywki ani szampony. Do tego mam problem ze złapaniem oddechu. Bylam z tym u lekarza i na początku powiedzial że to może być nadczynność tarczycy i robiłam badania i przepisano mi lekarstwa na tą chorobę i potem okazało się że to może być astma, kazano mi zrobić badania za miesiąc. Bardzo boję się co to za choroba. Nie mam już siły do tych różnych diagnoz i wypadających włosów. Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Opisany przez Panią problem może mieć wiele przyczyn. Wypadanie włosów może być wynikiem anemii, chorób tarczycy, zaburzeń hormonalnych, chorób układowych, przewlekłych infekcji i wielu innych. Diagnostyką tego problemu zajmuje się przede wszystkim specjalista dermatolog. Na początek powinna mieć Pani wykonane podstawowe badania laboratoryjne. Niezwykle ważny jest także dokładny wywiad oraz badanie fizykalne. Proszę skonsultować się z lekarzem dermatologiem, który pokieruje dalszą diagnostyką i ewentualnie leczeniem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...