Skocz do zawartości
Forum

Przelewanie się i burczenie w brzuchu


Gość blablabla123

Rekomendowane odpowiedzi

Gość blablabla123

mam 20 lat, od około miesiąca z przerwą tygodniową miewam bardzo częste bulgotanie i przelewanie w żołądku. Od paru dni odczuwam czasami także lekkie nudności. Mam problem z oddawaniem stolca, czasami występuje lekka biegunka. Miesiąc temu dostarczyłam sobie dużej dawki stresu z powodu obawy o ciążę, ale po wykonaniu testu ponad tydzień temu i wykluczeniu ciąży uspokoiłam się, a objawy nie ustąpiły. Co może być przyczyną? Czy stres może mieć tak długotrwałe objawy, czy może to już być objawy jakiejś choroby?

Odnośnik do komentarza

Witam!
Opisane przez Panią objawy mogą mieć wiele przyczyn, w tym somatyczne jak i psychogenne. Może być to wynik schorzeń przewodu pokarmowego, w tym infekcji czy pasożytów, zespół jelita drażliwego czy też reakcja somatyczna na stres. Jeśli objawy nie ustąpią w ciągu najbliższego tygodnia proszę skonsultować się z lekarzem w celu przeprowadzenia diagnostyki i ewentualnie rozpoczęcia leczenia.

Odnośnik do komentarza
Gość dagmara23

Najlepiej umów się na wizytę ze specjalistą. Do momenty wizyty stosuj probiotyki(lactoral lub jakiś inny dobry probiotyk) i zdrową dietę(przede wszystkim unikaj fast foodów). Jak to nie pomoże to zostaje tylko lekarz

Odnośnik do komentarza

Witam,
Mam pewien problem. Otóż mój brzuch wydaje "dziwne" dźwięki, jak np. przelewanie czy burczenie. Nie mówię tutaj o burczeniu brzucha z głodu, ale ogólnie nawet zaraz po jedzeniu albo ogólnie jak nie jestem głodna. Szczególnie mój brzuch tak wariuje, kiedy jestem w pozycji leżącej. Jestem prawie przekonana, że to spowodowane jest niestrawniścią lub ogólnie złym trawieniem, ale nie jestem pewna, bo u lekarza nie byłam i u pojawiają sie pytania: czy to faktycznie może być spowodowane tym trawieniem? Jeśli nie to czym? Jak to wyleczyć, się tego pozbyć? Jest to naprawdę duży dyskomfort, bo z boku to wygląda jakbym np. była głodnma a nie jestem. Dodatkowo podejrzewam, że mam zespół jelita wrażliwego, ale niestety nie mam czasu isc do lekarza, mimo to w niedalekiej przyszlosci sie tam wybiore. Dodam, ze mam 17lat.

Odnośnik do komentarza

Powiem ci że mam tak samo: burczenie, przelewanie się, i słaby głód, ale tylko po dopałach, normalnie jem gigantycznie dużo, czyli tyle co cala rodzina razem wzięta, potrafię w 5 godz zjeść średnio 6-11 skibek chleba 1-3 talerze zupy lub 1 duża porcja dania drugiego i jakieś desery.
Mój rekord w 5 godz to:17 skibek chleba, 4 talerze spaghetti,
talerz płatków, 2 lody i wypić 2 litry pepsi

Odnośnik do komentarza

NK.PL
Powiem ci że mam tak samo: burczenie, przelewanie się, i słaby głód, ale tylko po dopałach, normalnie jem gigantycznie dużo, czyli tyle co cala rodzina razem wzięta, potrafię w 5 godz zjeść średnio 6-11 skibek chleba 1-3 talerze zupy lub 1 duża porcja dania drugiego i jakieś desery.
Mój rekord w 5 godz to:17 skibek chleba, 4 talerze spaghetti,
talerz płatków, 2 lody i wypić 2 litry pepsi

Jakich dopałach? ^^' No widzisz, a ja jem normalnie, tj. 3-5 posiłków dziennie. Nie jem słodyczy, bo odstawiłam, ewentualnie czasem, ale bardzo rzadko zjem jakies chipsy albo czekolade. Fast foodów też raczej nie jem. za to lubię pić napoje gazowane i palić papierosy. Dokuczają mi też wzdęcia. To naprawdę jest strasznie uciążliwe i naprawdę to przeszkadza...

Odnośnik do komentarza

WITAM ja od 4 miesiecy mam to samo burczenie przelewanie sie i jakby dziwne pstrykanie jakby w przelyku oprucz tego mam dziwne ruchy czasem w brzuchu jakbym miala tam dziecko ale nie jestem w ciazy robilam testy juz 4 i mam miesiaczke wiec odpada czasem zle sie czuje gorzej mi sie oddycha zaczely mnie nawet uszy bolec i podbrodek czesto puchnie i boli a gdy jem cos zimnego lub pije nie czuje jakby przelyku nie wiem co to moze byc chodze po lekarzach teraz robia mi badanie na pasozyty mam nadzieje ze to juz ostatnie badania i ze pozbede sie tego problemu

Odnośnik do komentarza

To przelewanie w brzuchu i burczenie może być spowodowane stresem, candida (jesli pojawił sie świąd np odbytu), nadmiernym rozrostem zlych bakterii w jelicie. U mnie np Chlamydia pn. Jest winowajca. Infekcja ogólna. Nie lekcewazcie objawów bo ja tez to robiłem. Najwazniejsze to dobra diagnostyka. Zacząć od pasożytów i grzybów i to pare razy. Sprawdzić krew kontrolnie. Nie strasze tu nikogo ale jak po diecie lekko strawnej przez miesiąc dwa nie przechodzi to coś sie dzieje tym bardziej jak są jeszcze inne objawy takie jak zmeczenie, sennosc, bóle kości lub mięśni, powiekszone węzły, katar? Koniecznie lekarz musi to zobaczyć i nie dajcie sobie wmowic na samym poczatku ze to IBS. Eloo

Odnośnik do komentarza

Mam podobnie jak wy, ale tylko kiedy nabieram duzo powietrza i je wypuszczam. Nawet zaraz po posilku czuje sie jakbym nie jadla nic przez 3 dni, do tego doszly dzis zawroty glowy i lekkie nudnosci. Utrzymuje sie to juz kilka dni. Dodam jeszcze tylko ze pije duzo wody gazowanej i pale papierosy.

Odnośnik do komentarza
Gość Małgosia632

Mam podobne objawy od dwóch miesięcy. Miałam robione badania na pasożyty - krwi i moczu. Tylko że te badania miałam robione 3 miesiące temu bo wtedy codziennie rano chciało mi się wymiotowac i bolał mnie brzuch przez dwa tygodnie. Badania wyszły w normie. Miałam też robione badanie usg jamy brzusznej ale też wszystko wyszło dobrze. Nienawidzę tego bo gdy siedzę na lekcji i nagle mój brzuch zacznie 'gadać' to strasznie mi głupio. Nie wiem co z tym robić. Macie jakieś rady?

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam podobny problem. Najgorzej jest w momencie, kiedy przebywam z innymiludzmi w pomieszczeniu, w ktorym panuje cisza.... Bardzo boje sie, ze bedzie slychac moje "burczenie" w brzuchu (mimo ze nie jestem glodna)... Mam wrazenie ze stres poteguje to zjawisko... nie wiem co mam robic. nieglugo zrobie badania krwi. Mam 18 lat

Odnośnik do komentarza

u mnie podobne objawy były na tle zaburzenia flory bakteryjnej po antybiotykach- pomogła nystatyna doustna, probiotyki- m in enterol
oraz ispagul- mieszany z zmielonym siemieniem lnianym -
po dwie łyżeczki na szklankę letniej wody wymieszać
i zjeść taki kisiel,
popijać duza ilością płynów i nie na noc

wszystko co podałam zażywać osobno w odstępach czaowych nie razem,

poza tym dieta bez cukrowa i bezglutenowa- zamiast pieczywa kasze, oprócz tego jogurty, czosnek -
przez jakiś czas
więcej białek niż węglowodanów i w miarę możliwości oddzielać jedne os drugich, tzn osobno kasza czy ziemniaki , osobno jajka czy mięso, wszystko można łączyć z warzywami.

Na czczo szklanka letniej wody z cytryna lub własnym octem jabłkowym

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...