Skocz do zawartości
Forum

Zwolnienie lekarskie po kardiowersji


Gość Sylwia 1986

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sylwia 1986

Witam,
W sierpniu tego roku u mojej mamy zdiagnozowano migotanie przedsionków. We wrześniu została poddana kardiowersji (w narkozie) - zabieg zakończył się pomyślnie i serce podjęło miarowe bicie. Po dwóch tygodniach zwolnienia lekarskiego mama wróciła do pracy i po kilku dniach okazało się, że migotanie powróciło.
Na początku listopada kardiolodzy zdecydowali się na ponowne przeprowadzenie kardiowersji elektrycznej. Podobnie jak poprzednim razem zabieg przebiegł pomyślnie, serce umiarowiono, jednak lekarze stwierdzili, że potrzebny będzie dodatkowy zabieg - ablacja.
W chwili obecnej mama jest przygotowywana do tego zabiegu ale termin jego wykonania jest nieco odległy.
Mama nalega, by ponownie wrócić do pracy, a ja mam obawy, że może jest jeszcze za wcześnie. Właśnie mija drugi tydzień od przeprowadzenia drugiej kardiowersji, boję się więc, że przez swego rodzaju stres w pracy i jakby nie było wysiłek fizyczny może powrócić migotanie.
I tu kieruję moje pytanie: jak długo po przeprowadzeniu kardiowersji pacjent powinien korzystać ze zwolnienia lekarskiego? Czy dwa tygodnie to nie za szybki czas na powrót do pracy?

Bardzo proszę o odpowiedź i z góry pięknie dziękuję za pomoc!

Pozdrawiam,
Sylwia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...