Skocz do zawartości
Forum

Zmiany w plamce żółtej oka


Gość onaja

Rekomendowane odpowiedzi

u bliskiej mi osobie stwierdzono zmiany w obrębie plamki żółtej oka (były już robione specjalistyczne badania) pani dr twierdzi,że na razie nie ma się czym przejmować,gdyż jest to bardzo malutka zmiana i nie jest powiedziane,że musi stać się coś złego. Dodam,że ta osoba ma 25 lat. Teraz dostanie okulary na poprawę wzroku. Strasznie niepokoi mnie ta zmiana w plamce żółtej... zaczęłam czytać w internecie i wszystkie choroby z plamką żółtą prowadzą do jednego...utraty wzroku. Proszę o jakieś informacje

Odnośnik do komentarza
Gość Gosia-Tosia
W dniu 19.11.2012 o 23:06, Gość onaja napisał:

u bliskiej mi osobie stwierdzono zmiany w obrębie plamki żółtej oka (były już robione specjalistyczne badania) pani dr twierdzi,że na razie nie ma się czym przejmować,gdyż jest to bardzo malutka zmiana i nie jest powiedziane,że musi stać się coś złego. Dodam,że ta osoba ma 25 lat. Teraz dostanie okulary na poprawę wzroku. Strasznie niepokoi mnie ta zmiana w plamce żółtej... zaczęłam czytać w internecie i wszystkie choroby z plamką żółtą prowadzą do jednego...utraty wzroku. Proszę o jakieś informacje

Jeśli niepokoją Was słowa dotychczasowego lekarza, proszę skonsultować się z innym, Moja Mama zaczęła mieć problem z plamką żółtą nieco ponad 10 lat temu (w wieku mniej więcej 70 lat). W międzyczasie była cały czas pod kontrolą lekarza okulisty i przychodziła na kontrole w wyznaczonych terminach. Stosowała się też do wskazań lekarza - np. nie mogła już nic dźwigać, przesuwać ciężkich rzeczy itd. do dzisiaj wzrok nie popsuł się jej znacznie od tego momentu, a jest dziś osobą 80+. Miała tez wykonaną operację na zaćmę na jednym oku, na drugim stwierdzono, że jeszcze nie trzeba go ruszać., Od tego momentu zauważyła nawet poprawę w widzeniu

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...