Skocz do zawartości
Forum

Obniżone żelazo i podwyższona ilość płytek krwi


Gość ki...23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam to sa moje wyniki krwi czym musze zaczac sie martwic?
Krwinki biale 7
kwasochlonne 3%
limfocyty 41%
monocyty 3%
i teraz nie wiem co to wogole oznacza
segm.paleczk 1%
segm.podziel 52%
dodam ze od ponad 5 lat mam zelazo ponizej normy kiedys mialam 25 a teraz kolo 40
lekarze nie wiedza co jest a i jeszcze moze najwazniejsze
plytki krwi podwyzszone teraz okolo 500 a najwiecej mialam okolo 3 miesiecy temu rowne 600 lekarze chcieli zrobic biopsje ale jeszcze czekaja dali mi zelazo w tabletkach ale ja juz to przechodzilam po 3 miesiacach zelazo w normie ale po przestaniu zarzwania tabletek zelazo znowu ponizej normy co robic?czekam na jakies odpowiedzi

Odnośnik do komentarza

Witam!
Po pierwsze proszę pamiętać, że interpretacja wyniku morfologii krwi to nie tylko analiza wartości poszczególnych parametrów, ale także ocena wielu zależności między różnymi parametrami. Nie ma zatem takiej możliwości, by prawidłowo ocenić podane wyniki mając tylko kilka z nich.
A propos obniżonego poziomu żelaza to może być to wynik nieprawidłowej diety, intensywnych miesiączek, zwiększonej utraty żelaza i wielu innych. Wskazana jest dokładniejsza diagnostyka gospodarki żelaza.
Podwyższone płytki mogą być natomiast wynikiem infekcji, regeneracji po krwawieniu, przewlekłego zespołu mieloproliferacyjnego czy nawet schorzeń onkologicznych. W celu ustalenia przyczyny wskazana jest dokładniejsza diagnostyka przeprowadzona pod okiem specjalisty hematologa.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...