Skocz do zawartości
Forum

Zasłabnięcie i utrata świadomości a bóle szyi


Gość te...00

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem pięćdziesięciolatkiem .W dniu dzisiejszym w trakcie wykonywanych czynności kuchennych poczułem straszny dyskomfort psychiczny a wręcz stan depresyjny z którego nijak nie potrafiłem się otrząsnąć,a który z sekundy na sekundę się pogarszał...Po chwili ocknąłem się leżąc na podłodze w kuchni wokół kilku rozrzuconych przedmiotów kuchennych,nie pamiętam,ani nie słyszałem ich upadku.Zatem chyba na chwilę straciłem świadomość.Od kilku dni narzekam na ostre bóle szyi w trakcie wykonywania ruchu głowy w poziomie, w lewo lub prawo (powstałe chyba w wyniku tzw.zawiania) lub złego ułożenia do snu ,ale ten stan już trwa zbyt chyba długo?Natomiast moje pytanie brzmi czy opisane zasłabnięcie może mieć związek ze wspomnianymi bólami szyi?. Czy jest to wstęp do jakiejś poważnej choroby i od jakiego kierunku specjalisty najlepiej zacząć .Opisany przypadek zdarzył mi się po raz pierwszy zasłabnięcie nastąpiło dość szybko od momentu zauważenia złego samopoczucia, o ile wydaje się iż umiem to ocenić ok.5-10 sekund .Skoro nie zdążyłem usiąść tylko upaść boję się co by było prowadząc np.samochód.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Po pierwsze warto zaznaczyć, że opisane przez Pana objawy wymagają dalszej diagnostyki, którą powinien pokierować lekarz podstawowej opieki zdrowotnej. Po drugie opisane objawy mogą mieć wiele przyczyn. Mogą być ze sobą związane i wynikać ze zwyrodnienia kręgosłupa szyjnego. Mogą być też od siebie niezależne - ból może być wynikiem np. przyjęcia nieprawidłowej pozycji do snu, zaś omdlenie może mieć przyczynę np. kardiologiczną. Proszę zatem skonsultować się z lekarzem rodzinnym, który zbierze wywiad, zbada Pana oraz zleci szereg badań dodatkowych (laboratoryjnych i obrazowych). Uzyskane w ten sposób informacje powinny pozwolić na postawienie diagnozy lub przynajmniej ukierunkują dalszą diagnostykę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...