Skocz do zawartości
Forum

Przetrzymanie moczu a zapalenie pęcherza moczowego


Gość Ad...ki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na ostatniej z imprez długo trzymałem mocz ( na dworze). Potrzebę załatwiłem dopiero po jakimś czasie - ok. 30-40 min. Następnego dnia chodzilem do toalety częściej niż zwykle, czasami nie mogąc w ogóle się załatwić. Dodatkowo czuję lekki ból od czasu do czasu w dolnych okolicach brzucha i nerek. Czasami taki ból miewałem gdy miałem zakwasy po różnych ćwiczeniach, dlatego zignorowałem to. Jednak przeczytałem w Internecie, że mogę mieć objawy zapalenia pęcherza moczowego, mimo że choroba ta występuje głównie u kobiet i mężczyzn w wieku powyżej lat 50. Ja sam mam 18. Proszę o odpowiedzi dotyczące profilaktyki we własnym zakresie, gdyż najbliższym wolnym terminem u urologa w mojej miejscowości jest piątek...

Odnośnik do komentarza

Witam!
Opisane przez Ciebie objawy rzeczywiście mogą być wynikiem infekcji dróg moczowych. Do czasu konsultacji z lekarzem staraj się dużo pić oraz zastosuj preparat typu Żuravit czy Urosept. Preparaty te dostępne są w aptece bez recepty. Ponadto pamiętaj, że w celu wdrożenia leczenia infekcji możesz zgłosić się do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Nie musisz czekać na konsultację u urologa.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...