Skocz do zawartości
Forum

Leczenie grzybicy jezyka


Gość ssylwia27

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie jak sobie pomóc przy grzybicy języka biorę leki mam diete bez cukrową a wciąż mam na języku grub nalot zielono-żółty bardziej na tylnej części języka a na przedniej dziurki które mnie bolą jak sobie pomóc by zaleczyc te dziurki by zniknely plukam buzie robionym preparatem z nystatyną i flukofast biorę do tego witaminę A+E, B COMPLEKS ORAZ C NIE WIEM CO JESZCZE MOGĘ ZROBIĆ Z TYM JĘZYKIEM PROSZĘ O POMOC

Odnośnik do komentarza

Miałam grzybicę ogólnoustrojową – jamy ustnej, pochwy i odbytu, leczyłam się trzy miesiące. Całkowicie ograniczyłam cukier, alkohol, sery pleśniowe i białe pieczywo. Jamę ustną pędzlowałam robionym lekiem przeciwgrzybicznym, doustnie brałam orungal i dodatkowo miałam leki przeciwgrzybiczne dopochwowe. Przez cały okres leczenia zażywałam probiotyk doustny provag, który kolonizuję pochwę, układ moczowy i pokarmowy, w jego składzie są bakterie mlekowe pochodzenia polskiego, dlatego jego działanie jest bardzo skuteczne. Spróbuj, mi bardzo pomógł. Wydaje mi się, że samo płukanie nie wystarczy, może jakiś lek doustny szybciej by Ci pomógł.

Odnośnik do komentarza

Dowiedziałam sie po zrobieniu wymazu z języka, pochwy i odbytu. Na każdym wyniku wyszedł grzyb C. albicans. Sylwia musisz zrobić badania, zmienić dietę i wspomagać się probiotykami. Tak jak Ci pisałam mi provag pomógł, do tej pory stosuję go profilaktycznie. Kontroluję się co miesiąc robiąc wymaz z pochwy i języka – nie chciałabym nigdy więcej męczyć się z grzybicą ogólnoustrojową!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...