Skocz do zawartości
Forum

Czerwone plamy po wypiciu alkoholu


Gość slav30s

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 20 lat - jakis czas temu zauwazylem, ze przy wypiciu alkoholu moja skora zaczyna robic sie czerwona ( w sumie bardziej pasuje tu okreslenie "czerwone plamy"). Glowne oznaki oczywiscie sa na twarzy, przy nosie i na policzkach, jesli wypije tego alkoholu jeszcze wiecej to cala twarz jest czerwona (doslownie wygladam jakbym przed chwila wyszedl z jakiegos pozaru ... ). Miejsca na ktorych zauwazylem te zmiany w postaci czerwonych plam to glownie twarz i klatka piersiowa.

Podczas wizyta u lekarza, specjalista nad specjalistami stwierdzil "eee nic panuu nie jest, tak juz jest i juuuz". Ja natomiast chce miec pewnosc, ze to nie zadna choroba - powazna czy nie - i zaczac ja leczyc.

Slyszalem, ze te zmiany moga byc spowodowane gromadzeniem sie w organizmie po wypiciu alkoholu - aldehydu octowego, ktory nie ulega rozkladowi z jakichs tam przyczyn. Ale jesli nawet - to co zrobic, aby te procesy przebiegaly normalnie ?

Bywanie czerwonym w towarzystwie, gdy pije sie piwko jest conajmniej .. dziwne. Czlowiek wstyd zzera.

Moge dodac, ze te czerwone plamy atakuja nawet... po jednym piwie ! I towarzysza temu uczucie ciepla w miejscach gdzie te zmiany dermatologiczne przechodza.

Dziekuje z gory za pomoc. Niedlugo wybieram sie do lekarza z tym, ale zanim sie tam wybiore chcialbym moc postawic mu konkretne pytania, ktore dzieki wam moge uzyskac tu na forum. Badz skierowania na jakies konkretne badania. Nie chce znow uslyszec glupiej odpowiedzi jak wyzej, po to tylko zeby swiety doktorek mial pacjenta z glowy. I bede tak dlugo nawiedzial nasza sluzbe zdrowia i robil tyle badan, dopoki - doputy nie dowiem sie co mi jest i przynajmniej jak nie zahamuje objaw tej choroby to nie dam sobie spokoju.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam!
Opisane przez Pana objawy mogą być wynikiem:
- nadwrażliwości naczyń skórnych na alkohol, polegającej na nadmiernym ich rozszerzeniu,
- alergii na alkohol,
- nadciśnienia,
- schorzeń wątroby i innych.
Najbardziej prawdopodobna jest oczywiście przyczyna pierwsza. Wskazane jest jednak wykonanie podstawowych badań laboratoryjnych, tj. morfologii, glikemii, TSH, Aspat, Alat, bilirubiny.
Do czasu ustalenia rozpoznania proszę powstrzymać się od spożywania alkoholu oraz proszę stosować preparaty z rutyną, która uszczelnia naczynia.

Odnośnik do komentarza
Gość Mateusz9696

Witam. Mam 21 lat i mój problem polega na tym ze po wypiciu nawet małej ilości alkoholu pojawiają mi sie wypieki czerwone (placki) na ciele. Głownie twarz ręce klatka piersiowa i szyja. Pije bardzo rzadko. Raz na 3-4 miesiące . Zaczerwienienia znikają po około 30 minutach i wszystko wraca do normy nawet przy dalszym "piciu" . Dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...