Skocz do zawartości
Forum

Pozytywny wynik testu HIV w ciąży


Gość kathrin

Rekomendowane odpowiedzi

witam! jestem zszokowana i nie wierze!!! moja siostra jest w 14 tygodniu ciazy i test na hiv wyszedl pozytywnie.to jest nie mozliwe!!! jej maz test tez zrobil i jest zdrowy.slyszalam ze zdarza sie ze w pierwszych tygodniach ciazy ten test moze wyjsc pozytywnie.prosze o jakakolwiek rade.moze ktos z czytelnikow tego forum mial doczynienia z podobna sytuacja lub przezyl to samo.szok!!!

Odnośnik do komentarza

test juz robila drugi raz.0k.10 dni czekala na drugi wynik.tez pozytywny.prawie nic nie je i nie da sobie pomoc.jest to dla nas okropna sytuacja.mama chciala ja od razu do niemiec zabrac ,bo tam mieszka do specjalistow i rzeby sie nia zajac.blokuje sie przed wszystkim i wszystkimi.martwimy sie co bedzie z dzieckiem,czy jezeli urodzi sie z hiv negatywnym to przez jej postepowanie moze miec inne choroby.ja tez jestem w ciazy w 5 m-cu i jest to z kazdym dniem dla mnie kolejny szok jak dzwonie do niej ok.poludnia a ona jeszcze nic nie jadla.....nie wiemy co dalej robic, mama szaleje od zmartwien.to jest wszystko jak zly sen z ktorego trudno sie obudzic......

Odnośnik do komentarza

Witam Panią Serdecznie,

Rozpoznanie zakażenia HIV, dokonywane jest pośrednio poprzez wykazanie obecności swoistych p-ciał dla wirusa. Aby w 100% stwierdzić zakażenie, należy przeprowadzić co najmniej dwa rodzaje badań. W pierwszym etapie wykonuje się tzw. badania przesiewowe. Testy przesiewowe są niezwykle czułe (prawie 100%), co oznacza, iż wykrywana jest nawet bardzo niewielka aktywność przeciwciał anty-HIV.
Duża czułość testów, powoduje, że zmniejsza się ich swoistość. To znaczy zdarzają się sytuacje, że wyniki są fałszywie dodatnie tzn. nie ma zakażenia HIV a test przesiewowy wskazuje, że jest. Dzieje się tak, przy pewnych
rodzajach stymulacji immunologicznej np. ostrych infekcjach wirusowych, ciąży, szczepieniach, chorobach autoimmunologicznych. Aktualne testy przesiewowe wykazują swoistość ok. 99,5%, co oznacza, iż na przykład wśród 1 000 badanych ujemnych próbek surowicy maksymalnie 5 może dać wynik fałszywie dodatni.
Dlatego konieczne jest wykonanie testu potwierdzającego tzw. Western blot, w którym poszukuje się także przeciwciał, ale przeciwciał skierowanych przeciwko
poszczególnym antygenom wirusa. Proszę cierpliwie czekać i na razie się nie martwić, aż do ostatecznego potwierdzenia. W razie jakichkolwiek wątpliwości, dodatkowych pytań, służę pomocą:)

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

podzielam radę experta,ale zapytaj czy ona miała wcześniej jakiś kontakt płciowy przed zajsciem w ciąze z tym facetem,może coś ukrywa,,może jest coś o czym niewiesz,,pozdrawiam,i dodam wiele kobiet rodzi dzieci,i rodziło dzieci w polsce były nosicielkami,dzieci urodziły się zdrowe,to nie tak jak to było jeszcze 1995 roku,zdrzały sie dzieci nosiciele,bo matka nie wiedziała o tym iż została zakażona,i rodziła normalnie,a dzieci nosicielek rodzą przez cesarskie cięcie.pomóz jej nakłoń do rozmowy,a jak nie pomoż e zapros ją na forum,lub skontaktuj si ę z poradnia,nosicieli wirusa hiv,w miejscu zamieszkania gdzie mieszkasz.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Chciałam wam tylko powiedzieć że nawet jeśli wynik wyszedł dodattni to nie panikujcie!
Ja miałam taką sytuacje że przed inseminacja lekarz kazał mi i mojemu mężowi zrobić test na HIV i mężowi wyszedł wynik ujemny a mi dodatni, choć od 3 lat często współżyjemy bo bardzo staramy się o dzidziusia. Oczywiście wynik mnie zdziwił i zaniepokoił bo było to niemożliwe żebym była zarażona i wiecie co sie okazało? Wczesniej byla chora, przeziąbiona i oddawałam krew do badania i poprostu jakieś ciałka interferowały i wykazało to błędny wynik!!!!!!!!!!!!!
Więc uwaga! i Bez paniki powtórzcie badanie jednak pomyłki sie zdarzają!!!!!!!!!!!!!!!!!1111!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Gość Kasiaaaaaasdjdfl

BEZ PANIKI !
Kochane kobiety mi wyszedł test HiV pozytywny w ciąży- przeżyłam horror nie wspominając o długich rozmowach z mężem, oskarżeniach i morzu wylanych łez.. Potem okazało się że wynik wyszedł FAŁSZYWIE dodatni przez ciążę!!!!!! Błagam nie przejmujcie się!!! Postanowiłam że napiszę o tym bo wiem ile ja szukałam odpowiedzi na taką sytuację .. zróbcie test sprawdzający - niech wasz partner też zrobi test na hiv i bądźcie spokojne!!! TO CZĘSTO SIĘ ZDARZA !!
Powodzenia !!!

Odnośnik do komentarza
Gość Aniczka36

Ja też pierwszy raz piszę na forum właśnie po to, by uspokoić kobiety w I trymestrze, którym się coś takiego przydarzyło. Na teście przesiewowym może wyjść "fałszywy plus", to jest normalne. Trzeba cierpliwie czekać na wynik badania Western Blot i nie stresować się. W Polsce często w laboratoriach nie ma takiej świadomości, a bardzo szkoda, bo najlepiej byłoby w takiej sytuacji w ogóle nie wiedzieć o wyniku tego pierwszego badania, tylko dostawać od razu wynik testu Western Blot. Wtedy można by było zaoszczędzić sobie wiele nerwów. W każdym razie nie denerwujcie się tym i spokojnie czekajcie na wynik, na pewno wszystko będzie OK, zwłaszcza jeśli partner jest zdrowy (warto wykonać to badanie, żeby się uspokoić w trakcie oczekiwania na wynik).

Odnośnik do komentarza

dzis przyszła mi do głowy pewna myśl... moj ojciec prowadził swojego
czasu dość hulaszczy tryb zycia, a od 2-3 lat moja mama regularnie łapie
rozne infekcje zazwyczaj jesienia w momencie kiedy kończa sie zbiory i
jest faktycznie osłabiona. owe infekcje trwaja nawet do 3 tygodni i bez
antybiotykow sie nie obejdzie... jestem przerazona... czy to może być
hiv???dodam,że moja mama robi regularnie badania krwi, czy ze zwykłej
morfologii moga powstac podejrzenia co do obecnosci hiv?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...