Skocz do zawartości
Forum

Tępy ból i nierównomierne bicie serca przy zepsutych zębach


Gość KatherinaMoniq

Rekomendowane odpowiedzi

Gość KatherinaMoniq

witajcie mam 28 lat i od jakiegos czasu zaczelam miec deziwne objawy, tj. na samym poczatku poczulam tepy ale nie silny bol w okolicy serca, trwal dlugo chyba caly dzien ale z przerwami. nie byl zbyt dokuczliwy. a po tym czasem pojawiaja sie (najczesciej w nocy) takie rzeczy jak bardzo szybki puls i uczucie przeskoku serca, ze bije bije i nagle jakby zwolnilo i lup szybko sekunde i potem ze strachu chyba mi wchodzi szybki puls a jak sie probuje uspokajac np. myslac o czyms spokojnym to potem spada i jest normalnie. . Dodam ze wczesniej cierplialam z powodu suchego zebodolu i 1,5 miesiaca bralam ibuprom codziennie i raz ketanol forte. potem okazalo sie ze bolalo mnie tez z powodu zepsutej osemki ktora byla zarosnieta dziaslem. jestem w trakcie leczenia kanalowego. te bol serca o kotrym pisalam na poczatku pojawil sie wlasnie po jednej z wizyt z ta osemka jak dostalam chyba jakies lekarstwo do zeba. z drugiej strony szczeki mam do kanalowego (oba ze zmianami w korzeniach i kosci) 2 zeby z tego jeden pod ktory podchodzi czasem ropa. opisalam jaknajdokladniej moglam co mi jest. nie podejrzewam choroby serca z tad moje pytanie czy taki objawy sercowe moga sie pojawiac od chorych zebow?

Odnośnik do komentarza

Witam!
Po pierwsze proszę pamiętać, że chore zęby są ogniskami zakażenia, które może się rozprzestrzenić skutkując:
- zapaleniem ucha środkowego,
- chorobami skóry,
- zapaleniem wsierdzia,
- bólem i zapaleniem stawów,
- zapaleniem nerek i dróg moczowo - płciowych i wieloma innymi.
Teoretycznie nie można zatem wykluczyć, że opisany przez Panią ból nie ma związku z leczonymi zębami. Prawdopodobieństwo jest wprawdzie znikome, aczkolwiek istnieje. Gdyby objawy te się powtórzyły lub nie ustępowały proszę skonsultować się z lekarzem w celu przeprowadzenia diagnostyki.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...