Skocz do zawartości
Forum

Duszności i ucisk w klatce piersiowej


Gość anecia87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam 25lat i od roku borykam się z uciążliwymi dusznościami.W dniu dzisiejszym nasiliły się do tego stopnia że występują cały czas,a o wysiłku nawet nie ma mowy.
Moje objawy:
-ciężki,płytki odech
-uczucie ucisku w klatce piersiowej
-niemożność wzięcia głębokiego odechu(bardzo dokuczliwe)
-''nie czuje''jakby pobieranego tlenu
-szybka męczliwość
Objawy utrzymują się niezależnie od pory dnia,towarzysza im bezsennośc,zmęczenie i mały lęk przed uduszeniem,suchość w ustach,częste nabieranie powietrza ustami które nie przynosi ulgi.
Wykonane badania:
-rtg kl.piersiowe,w normie
-testy alergiczne,niewielka alergia na roztocza
-morfologia,ok poza niskim poziomem potasu
-Echo serca w normie
-holter w normie
-spirometria do powtórzenia(podobno wyjdzie dobrze,bo zle wykonałam badanie)
-gazometria z opuszka palca tlen-90%
-tarczyca ok
-Tk głowy w normie
Mam stwierdzony zespól wielotorbielowatych jajników,a przy tym za wysoki poziom testosteronu,DHEA,i ogólnie zaburzona gospodarke hormonalną.
Bardzo prosze o jakieś wskazówki,ponieważ naprawde nie funkcjonuja normalnie i nie mam juz siły.

Odnośnik do komentarza

Miałam pełną morfologię,plus wlaśnie potas,magnez,wapń,żelazo itp.wszystko wyszło w granicach normy,poza potasem ale go uzupełniam więc nie ma wpływu.Leki brałam głównie ziołowe,potem na recepte hydroksyzyne ale z tego co wiem też słaby lek.Proponowali mi leki antydepresyjne/na nerwice ale nie chce ich brać zbyt bo uzależniaja,a już napewno nie chce ich brać bez pewności że to tylko nerwica.A cięzko w to uwierzyć gdy dominującym objawem jest "uczucie braku powietrza" duszność-nie wiem nawet jak to nazwać...:(

Odnośnik do komentarza

Witam!
Ponieważ miała Pani wykonane liczne badania dodatkowe, a ich wyniki są prawidłowe, rzeczywiście objawy te mogą mieć etiologię psychogenną. Po pierwsze powinna Pani jednak pamiętać, że leki przeciwdepresyjne nie mają potencjału uzależniającego, zaś schorzenie takie może zdiagnozować/potwierdzić specjalista psychiatra. Proszę zatem skonsultować się z lekarzem psychiatrą, który zbierze wywiad, zbada Panią, postawi właściwą diagnozę i wdroży właściwe postępowanie.

Odnośnik do komentarza
Gość Milena34lata

Od pewnego czasu miewam bole w klatce szybko sie mecze mam dusznosci zrobilam badania morfologi troponiny d dilmery kreatininy potasu wapnia magnezu tsh ft3 u ft4 crp Ck mb i moczu oraz 2 razy ekg wszystko wyszlo w normie czy mam powody do niepokoju cos ze mna nie tak

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...