Skocz do zawartości
Forum

Wypadanie włosów i rzęs


Gość orbitka123

Rekomendowane odpowiedzi

Gość orbitka123

Zawsze miałam długie,mocne i gęste włosy ale od pewnego czasu zaczęły wypadać w nadmiernej ilości.Do tego momentu się tym aż tak nie martwiłam jednak ostatnio wystarczy,że przeczeszę je palcami a w dłoni zostaje garść włosów.Miałam wykonywane badania tzn.morfologia i tsh.Wszystko było w normie.Lekarz zasugerował,że być może jest to objaw nadmiernego stresu jednak ja wykluczam tę możliwość,ponieważ nie należę do osób żyjących w stresie ze względu na mój charakter.Stosowałam odżywkę Biovax jednak po miesiącu regularnego stosowania nie zauważyłam poprawy.Tak samo było z szamponem Dermena.Problem wypadania dotyczy również rzęs,które były gęste i długie,a teraz stały się krótkie,rzadkie i wypadają.Staram się nie używać tuszy do rzęs by ich dodatkowo nie osłabiać.Przez pewien czas stosowałam olejek rycynowy,który poleciła mi koleżanka,jednak efekty były znikome.Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Przyczyn nadmiernej utraty owłosienia może być bardzo wiele. Niektóre z nich to choroby skory głowy, niedobory makro i mikroelementów, polekowe, zaburzenia hormonalne, czy choroby układowe. W celu diagnostyki przyczyny dolegliwości powinna Pani udać się do lekarza rodzinnego, który w razie konieczności wystawi skierowanie do odpowiedniego specjalisty.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...