Skocz do zawartości
Forum

Silny ból żołądka i kłucie pod żebrami


Gość el...at

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Wczoraj wieczorem siedząc z synem nad lekcjami nagle poczułam silny ból (wydawało mi się) żołądka, nagle ten ból zaczął potęgować, do tego doszło silne kłucie pod żebrami. Miałam wrażenie, że ten ból przesuwa sie w górę pod żebra, w kierunku serca. Odczucie jekie dodatkowo mogę opisac to wydawało mi sie, że strasznie wali mi przy tym serce, czułam straszny ból w klatce piersiowej jakby takie bolesne pulsowanie, i do tego nie mogłam złapać oddechu. Przy tym ogromne uczucie strachu. Świadkami tego były moje dzieci i maż. Łapałam powietrze krótkimi, płytkimi i częstymi oddechami. Po chwili doszło do odrętwienia rąk. Dodam, że przyjęcie jakielkolwiek pozycji, leżącej, klęczącej czy stojącej nic nie pomagało. Próbowałam wstawac, ale na stojąco odczuwałam omdlenie. Ból ten trwał jakieś 10 - 15 min. bez przerwy i nie ustępował. Mąż wezwał pogotowie, które przyjechało po 10-15 min., 2-3 min przed ich wejściem ból odpuszczał stopniowo. Zrobili mi EKG wyszło prawidłowo, ciśnienie 100/70 (dodam, że raczej mam niskie ciśnienie krwi) tętno 80, poziom glukozy 93%. Po zbadaniu nie dostałam żadnych leków. Przeprowadzono ze mną wywiad: pytania jakie mi zadano to: czy miałam takie bóle? - nigdy, lub w klatce piersiowej? - nigdy, ostatnio stresujące sytuacje? - owszem bardzo dużo i często, związane z szkołą syna, pracą.
Zalecili konsultację u lekarza rodzinnego. Stwierdzili, że na 100% to nie zawał, uspokoili mnie, że ból przy zawale jest o wiele, wiele wiekszy (choć mój wydawał mi się nie do zniesienia). W takim razie szczerze współczuję ludziom, którzy przeszli zawał. Byłam u lekarza rodzinnego: Ekg prawidłowe, ciśnienie 100/80. Zalecił profilaktycznie leki przeciwbólowe - w razie bólu, uspokajające ziołowe, ale kazał się z nimi wstrzymac do wizyty u Neurologa. Skierował mnie do Neurologa. Mam wizytę 8.10.2012. Proszę o podpowiedź jaka mogła być przyczyna tego ataku bólu, jakie przeprowadzić badania, do jakich specjalistów sie udać, jak można to leczyć.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Opisane przez Panią dolegliwości mogły mieć wiele przyczyn, w tym somatyczne i psychogenne. Z kręgu somatycznych mógł być to wynik chorób serca, choroby refluksowej czy układu oddechowego. Wskazana jest zatem dokładniejsza diagnostyka. Po pierwsze sugeruję wykonanie badań w kierunku choroby refluksowej, która w ramach objawów może imitować bóle zawałowe. Proszę skonsultować się zatem z lekarzem gastroenterologiem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...