Skocz do zawartości
Forum

Interpretacja EKG wysiłkowego


Gość kropka94

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wolf-Parkinson-White

Nieznaczne obniżki ST bez znaczenia klinicznego. Wydaje się, że próba wyszła ujemnie, inaczej mówiąc wynik jest w normie. Niestety nie napisałaś jaki wynik MET osiągnęłaś i z jakiego powodu doszło do przerwania próby. Proponuję oznaczyć TSH oraz wykonać morfologię krwi. Warto wykonać również ECHO serca. Odczuwane dolegliwości mogą mieć przyczynę ogólnoustrojową.

Odnośnik do komentarza

U mnie METS wyniosło 9.40. Miałam raz holtera i zarejestrowało się tylko kilkanaście godzin (chyba 19). Wyszło około 100 tachykardii, kilka rytmów niemiarowych i kilka ektopowych pobudzeń komorowych. Mam kontrole u kardiologa co jakiś czas i tyle :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość Wolf-Parkinson-White

Bardzo dobrze, że jesteś pod kontrolą kardiologa. Według tego co piszesz, Holter nie zarejestrował groźnych zaburzeń rytmu, wszystko to mieści się w zakresie normy u młodych osób. Czy podczas próby wysiłkowej osiągnęłaś limit tętna? Czy też próba została przerwana z powodu objawów? Czy miałaś wykonane takie badania jak TSH (badanie przesiewowe zaburzeń czynności tarczycy) i ECHO serca? W zasadzie przy braku nieprawidłowości w ECHO serca i EKG (Holter i wysiłkowe) lekarz może Ci zlecić beta-bloker no i regularną kontrolę.

Odnośnik do komentarza

Osłabienie i słaba tolerancja wysiłku jak najbardziej mogą być spowodowane niedoczynnością tarczycy (szczególnie gdy jest niewyrównana). Czasami nawet po jej wyrównaniu objawy mogą się jeszcze śladowo utrzymywać. Jeśli fale zwrotne były śladowe, niewielkie, to raczej wada zastawkowa nie powinna mieć tutaj znaczenia w kwestii wydolności serca. Natomiast jako, że ECHO serca było wykonane kilka lat temu to warto je powtórzyć. Szybka akcja serca trochę nie pasuje do niedoczynności tarczycy, chyba, że w dniu Holtera była spowodowana innymi czynnikami np. stresem, kawą, wysiłkiem. W każdym razie jeśli w samodzielnych pomiarach również często stwierdzasz szybkie tętno to jak najbardziej wskazane jest zastosowanie beta-blokera. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

W interpretacji wysiłkowego powinien Ci pomóc kariolog! jeżeli odczuwasz bóle w sercu i zdarzają Ci się omdlenia koniecznie idź do kardiologa! Tylko nie daj się spławić! Ja miewałam częste omdlenia przy wysiłku i mój lekarz w med pro zrobił mi wszystkie kompletne badania i wyjaśnił mi co jest grane! Okazało sie, że mam lekką wadę serca także nie chodź po forach tylko marsz fo lekarza!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...