Skocz do zawartości
Forum

Czy częsta mastrubacja szkodzi zdrowiu?


Gość Marcin.K

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie dot. masturbacji. Przez parę lad nadużywałem jej nawet parę razy dziennie, przy tym miałem dziwny nawyk uciskania ręką pod worek mosznowy. Teraz martwię się czy przez to mogę mieć jakieś problemy podczas stosunków z kobietą? Dodam też, że od ok. miesiąca przestałem odczuwać tak duże zapotrzebowanie na masturbacje jak miałem, robię to max dwa razy w tygodniu.

Proszę o pomoc, z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza

Witam jestem chlopakiem lat 17 i praktycznie codziennie sie masturbuje tak srednio dwa razy na dzien w odstepie 30-60 min i moje pytanie czy taka czesta masturbacja moze szkodzic zdrowi czy tez sercu? i to takie wymuszanie przyjemnosci... chodzi o to ze od paru tyg czuje ciagle takie podniecenie i stres. serce mi mocno bije i nie wiem co to moze byc. czy ktos ma jakies pomysly rady? poniewasz moja pierwsza mysl byla ze zbyt czesto to robie...

Odnośnik do komentarza

Witam!
Proszę pamiętać, że masturbacja nie wpływa negatywnie na zdrowie fizyczne, w tym serce. Opisane przez Pana objawy wymagają jednak kontroli lekarskiej. Może być to bowiem wynik na przykład nadczynności tarczycy. Lekarz powinien zebrać wywiad, zbadać Pana oraz zlecić badania dodatkowe (EKG, morfologia, glikemia, OB, TSH i hormony tarczycy).

Odnośnik do komentarza

Lek. Izabela Więch
Witam!
Proszę pamiętać, że masturbacja nie wpływa negatywnie na zdrowie fizyczne, w tym serce. Opisane przez Pana objawy wymagają jednak kontroli lekarskiej. Może być to bowiem wynik na przykład nadczynności tarczycy. Lekarz powinien zebrać wywiad, zbadać Pana oraz zlecić badania dodatkowe (EKG, morfologia, glikemia, OB, TSH i hormony tarczycy).

A czy ta nadczynnosc jest grozna i co ona powoduje? i jak mozna to leczyc... niestety jeszcze nie bylem u lekarza bo jakos sie uspokoilo.

Odnośnik do komentarza

Witaj!
Jeżeli opisane przez Pana objawy minęły, najprawdopodobniej były formą reakcji na emocje, np. stres. Nie powinien się Pan zatem niepokoić. Gdyby jednak objawy się powtórzyły proszę skonsultować się z lekarzem.
A propos nadczynności tarczycy to jest to stan, który jest skutkiem nadmiernej produkcji hormonów tarczycy. Objawia się np. tachykardią, zwiększoną potliwością, nietolerancją gorąca, bezsennością, drżeniem rąk, biegunkami, itd. Możliwe są różne metody leczenia schorzenia (farmakologiczne, operacyjne, jodem radioaktywnym).

Odnośnik do komentarza

ja mam 32 lata żonę masturbuję się 18lat co najmniej, w między czasie oczywiście seks z żoną ciągle mi mało.jak byłem młody to przynajmniej z 5 razy dziennie teraz 3 mi starczają.ale chyba przez to sprzęt gra na zawołanie...;) a kto ma mniej niż 17cm to już nie siurek.siurek sie zaczyna od 17 w górę..

Odnośnik do komentarza
Gość Piotr Michal

Dlaczego nikt nie wytlumaczy tym mlodym ludziom jesli chodzi o chlopcow ,to przedwczesne i nadmierne uprawianie tego procederu ma duzy wplyw np na wszystkie cechy muskulizacji minn np rozmiar czlonka w przyszlosci.
Nie chodzi o to by nie robic tylko znac umiar wiadomo ,kazdy jest inny
Jesli chcecie miec 20 kilo niedowagi ,chodzic w okularach i byc wysmiewani przez dziewczyny z wielu powodow........ to robcie to nawet 8 razy dziennie.

Odnośnik do komentarza

Witam.
Mam 18 lat i problem ze wzwodem, w sensie, że od 6 dni mój penis nie "wstaje" w 100% i jest miększy... Przeciętnie masturbuje się raz na 2/3 dni, ale 2 tygodnie temu zdarzyło mi się nawet 3 razy w ciągu dnia się dotykać. Czy mój problem wynika z tego powodu? Co zrobi. aby penis znów był całkowicie sprawny?

Odnośnik do komentarza

Hej Witam wszystkich szwagrów!
Z teorii wójka a także własnej i własnego doświadczenia mogę stwierdzić że walenia konia pomaga na wszystko. Jak mawia mój wójek lekarz, źle się czujesz zwal sobie gruche a będzie dobrze. Sam sie kiedyś z tego śmiałem ale teraz wiem że to działa. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość Ziomal 444

Czesta masturbacja doprowadza u facetow do spatku libido a co sie z tym wiąże? Z bliskością z kobieta facet nie ma podniecenia i brak wzwodu. Lepiej odpuście to sobie lub ograniczcie bo sie możecie przy kobiecie najeść wstydu alepiej zaspokoić Kobiete i byc dumnemu niż najeść sie obciachu przy niej i w lazience zwalić kapucyna. Taka jest prawda.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...