Skocz do zawartości
Forum

Opinie na temat leków


szopka

Rekomendowane odpowiedzi

Robiłam ostatnio porządki w swojej apteczce i ku wielkiemu zdziwieniu powyrzucałam mnóstwo leków, które okazały się kompletnie nieskuteczne. Muszę teraz uzupełnić braki w lekach, ale nie chciałabym znowu kupić czegoś, co znowu wyląduje w koszu. Co roku wydajemy niemałe pieniądze na leki, które nie zawsze działają. Może warto byłoby podzielić się opiniami na temat leków najczęściej przez nas stosowanych i tych najbardziej skutecznych.

Odnośnik do komentarza

Z tych podstawowych to przeciwbólowo apap, na przeziębienia ferwex a na żołądek nospa. Trochę ciężko tak wymienić wszystkie najpotrzebniejsze leki. Każdy korzysta z trochę innych sposobów leczenia, może jeżeli by był jakiś spis lub ranking najczęściej używanych leków, to może to by jakoś tobie pomogło :)

Odnośnik do komentarza

Moim absolutnym niezbędnikiem apteczkowym jest Galospa - rozkurczowy lek na dolegliwości kobiece: bóle miesiączkowe, zapalenie pęcherza moczowego oraz wrzody żołądka (na te akurat cierpi mój mąż). Jest to tak jakby polski odpowiednik popularnej no-spy ale wg mnie lepszy- w każdym razie lepiej na mnie działa a na dodatek tańszy. Polecam: spróbujcie.

Odnośnik do komentarza
Gość nitka57636483

Na bol stosuje paracetamol . moze nie pomaga tak szybko jak ibuprofen ale mniej niszczy watrobe jesli ktos uzywa przeciwbólowych czesto.
Na stluczenia i obrzeki - Altacet w zelu.
Na biegunke - czarny wegiel, i (sok z jagod)
Na przyziebienie paracetamol i witaminke c, masc rozgrzewajaca vapoorub.
Mam tez w apteczce olejek z wiesiolka, multiwitamine, wapno.
Na katar woda morka anie badziewia wysuszajace sluzowke.
Na ból gardla , plukanka 2lyzki wody utlenionej do kubka z woda mineralna
Na grzybice clotrimazol, nawet pomaga mi ta masc na grzybice stóp choc przeznaczenie ma do stref plciowych.
A jak mam popekane usta najlepiej sprawdza sie bepanthen masc, taka jak dla dzieci na odparzenia i na zajady superowa.
Na syfy w buzi np. krostki na dziasle, bonjela zel taki jak na zabkowanie dla dzieciaków. Goi sie jak marzenie.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

~goka
Zdecydowanie Euphorbium . To lek homeopatyczny, który nie wysusza śluzówki, a dodatkowo ją nawilża oraz pomaga zwalczyć uciążliwy katar. Zwyczajnych kropel do nosa nie polecam stosować w ogóle bo można się nabawić choroby zatok.

Ja właśnie zawsze miałam ten problem po kroplach, że strasznie wysuszał śluzówkę, nos aż palił od środka. Muszę kupić i sprawdzić ten Euphorbium.

Odnośnik do komentarza
Gość nitka23523567

Tak leki homeopatyczne pomagaja doraznie dolegliwosc znika jak reka odjal ale wplywaja bardzo niekorzystnie na zdrowie psychiczne, co nie ujawnia sie od razu ale nawet po kilku latach, i sprzyjaja alergii. To jest wlasnie o nich prawda a komercha robi swoje.

Odnośnik do komentarza

To co robi ministerstwo to jaja - bo żaden z nich nie ma chorej osoby w domu - ja już jestem 13 lat po przeszczepie nerki, i teraz co kur..a mam przestać się leczyć ???? jak życzę ministrom zdrowia by stracili pracę zachorowali i nich zobaczą jak to jest by lek CellCept kur..a kosztował prawie 70 zł - ja takich leków potrzebuję 4 opakowania ...wiec się pytam tych cwaniaków za biurka ....jak kur..a żyć ?? co jest tańsze ?? dializa ???czy refundacja leków - niech wprowadzą każdy lek Prograf i CellCept po 1000 zł za opakowanie ..to ci chorzy poumierają i zostaną zdrowe ludzie ... i huu.. będzie po kłopocie ..

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...