Skocz do zawartości
Forum

Opiłki metalu w oku


Gość Maccabra

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 20 lat, pracuję w branży montażu przemysłowego/monter konstrukcji stalowych, aktualnie przebywam w hiszpanii. Mój problem zaczął się tydzień temu, w wtorek/środę. Ciało obce (prawdopodobnie gorący wiór stali nierdzewnej) wpadło mi w lewe jak i prawe oko. Pech chciał, że akurat wtedy nie założyłem okularów. Prawe oko jakoś dało sobię radę i to coś wypadło samo. Gorzej z lewym, na drugi dzień zauważyłem czarną kropkę tuż obok źrenicy, a z niej wychodzące krwinki. Jednak bólu ani dyskomfortu mrugania nie czułem. W środę wybrałem się na pogotowie. W pierwszym ośrodku kobieta dokładnie wypłukała mi oko dużą ilością wody i odesłała do innego ośrodka pogotowia. Na drugim pielęgniarze napuścili kropli i zaczeli mi próbować wyjmować jakimś twardym narzędziem (typu wacik do uszu) - 15 minut strasznej męki, nic z tego. W końcu pojechałem do dużego szpitala, tam trafiłem na dyżur okulistyczny - tak mi się przynajmniej wydaje. Zostałem przyjęty, zasiadłem do sprzętu z taką lunetą i po 5 minutach opiłek został wyjęty za pomocą igły. Krople, maść, gaza i zaklejone oko do soboty. Na drugi dzień opatrunek zdjąlem, wszystko wydawało się w porządku, oko zaczynało bieleć. W poniedziałek wróciłem do pracy. I nie wiem gdzie i jak ale coś znów mi wpadło lub nie zostało wyciągniete poprzednio. Zauważyłem kropkę i krwinki w innym miejscu, pod dolną powieką. Dokuczało mi pieczenie oka, ale nie aż tak bardzo przeszkadzające. Wczoraj (czwartek) wybrałem się do tego samego szpitala. Zasiadłem przed tym "mikroskopem" i po minucie facet powiedział, że jeszcze mam coś wbite, wziął igłe i wyjął. Od razu kazałem sobie obejrzeć drugie oko, obejrzał jasnym światłem jak i niebieskim, również pod górną powieką. Dodam, że zaraz po zabiegu praktycznie nic nie widziałem, chyba oślepiła mnie ta lampa przy tym urządzeniu. Krople, maść, opatrunek do dziś rano plus tym razem dano mi tą maść (Tobrex 3,5g producent Alcon) z zaleceniem 5dni po 3x na dzień. Jest piątek, opatrunek zdjęty maść użyłem dopiero raz. Oko piecze, troszkę łzawi gdy patrzę w monitor komputera, widzę nieostro, za mgłą.
Jutro zamierzam iść do pracy, po prostu muszę aby utrzymać sobie pracę. Jak wygląda sprawa z wysiłkiem fizycznym? Podobno działa to niekorzystnie na cisnienie oka? Czasami zdarzy mi się podnieść jakiś ciężar. Niestety moja sytuacja jest troche skomplikowana, ciężko tutaj o wizyte u specjalisty, ja nie znam języka (jeżdże z firmowym tłumaczem). A o zjazd do PL na razie ciężko, może za tydzień, dwa... Dopiero w kraju udam się na dokładne badanie. Proszę o w miarę szybką pomoc. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

po pierwsze musisz nosić okulary ochronne. Najlepiej cały czas jak jestes w tej fabryce. PO drugie stosuj te leki regularnie jeśli powiedział lekarz, że przez 5 dni to przez 5 dni, jesli 3 razy dziennie to 3 razy dziennie. Nie możesz stosować ich ot tak. Ja jak miałam opiłek żelaza w oku to dostałam maść gentamecynę. PO niej miałam rozszerzoną źrenicę ale prawie od razu przeszło, znikła opuchlizna i ból i pieczenie też. Ale gentamecyna jest na receptę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...